BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tomurcuk Anaokulu Miniklerine Diş Taraması

    Ağız ve diş sağlığı haftası nedeniyle Tomurcuk Anaokulu öğrencilerine diş taraması yapıldı, çocuklara diş macunu ve diş fırçası dağıtıldı.
Tomurcuk Anaokulu Miniklerine Diş Taraması

Diş ve diş eti hastalıkları ülkemizde ve dünyada en önemli sağlık sorunları arasındadır diyen Okul Müdürü Esra ÖZDEMİR; “Ne yazık ki süt dişleri  ‘nasıl olsa yenisi gelecek’ düşüncesi ile pek önemsenmez. Hâlbuki süt dişleri, çocuğun beslenmesini, yeni gelecek olan dişlerinin düzgün bir şekilde çenede yer almasını, çene gelişiminin düzgün ve sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlar. Süt dişlerinin sağlıklı bir şekilde ağızda kalmasını gerektiren diğer bir sebep de çocuğun artık sosyal yaşamda da bir yerinin olmasıdır. Konuşma yetisi, sesleri ve harfleri düzgün bir şekilde çıkarabilme, yine süt dişleri sayesinde olur. Tüm bunların yanında bütün gün kahkahalar atan miniklerin gülümsediklerinde kötü kokan ve çürük dolu bir ağza sahip olmaları, utanma duygusu ile birlikte diğer arkadaşlarından uzaklaşmalarına sebep olabilir. Bütün bu nedenlerden ötürü süt dişleri, yerine yenileri gelene kadar sağlıklı bir şekilde ağızda kalmalıdır. Tomurcuk anaokulu olarak amacımız diş sağlığı konusunda velilerimizi bilinçlendirmek ve bu konuda daha hassas davranmalarını sağlamaktır” diyen ÖZDEMİR konuşmasına; “Ayrıca öğle aralarından feragat edip bizi kırmayan Batman Ağız ve Diş sağlığı hastanesi yönetim ve personeline Tomurcuk Anaokulu ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyorum” diyerek son verdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.