BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Telafide Ben De Varım'' Programları Devam Ediyor

Batman Vali Yardımcımız Sayın Tuğba POLAT "Telafide Ben de Varım'' eğitim programı kapsamında etkinlik yapılan okulları ziyaret edip öğrencilerle bir araya geldi.


Vali Yardımcımız Sayın POLAT'a okul ziyaretleri sırasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN ve Telafide Ben de Varım İl Program Koordinatörü Şube Müdürü Murat YAĞMUR eşlik etti.

İlk olarak "Telafide Ben de Varım'' programının uygulandığı Hüseyin Özay İlkokulu'nu ziyaret eden Sayın POLAT, Okul Müdürü Şehmus ÜZÜMCÜ'den "Telafide Ben de Varım'' programı kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Öğrencilerle birlikte etkinliklere katılan Sayın POLAT, öğrencilerin mutluluklarına ortak oldu.

Daha sonra Sabri Ülker İlkokulu'na geçen Sayın POLAT'ı, Okul Müdürü Salih İNANÇLI karşıladı. Sayın POLAT, "Telafide Ben de Varım'' programları kapsamında eğitim veren sınıfları gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Sınıf ziyaretleri sırasında etkinliğe katılan öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda eğitimde fırsat adaletini sağlamak, okullar arasındaki başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak, Covid-19 salgını sürecinde gerçekleştirilen seyreltilmiş, uzaktan eğitim faaliyetlerinin sona erdiği yaz tatili döneminde çocuklarımızın fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik gelişimlerini bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetleri ile desteklemek amacıyla hazırlanan "Telafide Ben de Varım" Programı kapsamında ilimizde Okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarımızda öğrenim gören çocuklarımız için 2125 faaliyet planlanmış olup özveriyle yürütülmektedir.

5 Temmuz - 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Program kapsamındaki bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri ile etkinlikler https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde yer almaktadır.

30-07-202130-07-202130-07-202130-07-202130-07-202130-07-202130-07-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.