BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Telafide Ben de Varım' Programı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

            Bakanlığımız koordinasyonunda; İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın işbirliğiyle 5 Temmuz-31 Ağustos tarihlerinde öğrencilerin; fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik gelişimlerini bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetleri ile desteklemek amacıyla hazırlanan 'Telafide Ben de Varım' programı kapsamında ilimizde yürütülecek çalışmaların ele alındığı değerlendirme toplantısı Valimiz Sayın Hulusi ŞAHİN başkanlığında yapıldı.
'Telafide Ben de Varım' Programı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya; Valimiz Sayın Hulusi ŞAHİN, Vali Yardımcısı Sayın Muhammet ÖZYÜKSEL, Belediye Başkan Yardımcıları Sayın Ali Osman BİLGİLİ ve Sayın Adnan Yörük, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, İl Sağlık Müdürü Sayın Hakan PAMUKÇU, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Mehmet Şafi ÖZPERK, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Vekili Sayın Ümit ÇİÇEK, İl Kültür ve Turizm Müdürü Vekili Sayın Mehmet İhsan ASLANLI ile kurumların ilgili personeli katıldı.

             'Telafide Ben de Varım' programına ilişkin açıklamalarda bulunan Valimiz, "Milli Eğitim Bakanlığımızın Covid-19 nedeni ile geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında eksik kalan konuların ya da eğitimin içerisinde olan temel birtakım becerilerin elde edilmesinde yaşanan zorlukların giderilmesi için ortaya koyduğu bir inisiyatif bu" diye konuştu.

             İlimizin yüzme havuzu, spor salonu ve konferans salonu bakımında zengin bir şehir olduğunu belirten Valimiz, ilgili kurumların koordineli bir şekilde tesis merkezli program yapılmasını, program süresince bu tesislerden en iyi şekilde faydalanılmasını istedi.

             Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından programa ilişkin yapılan sunumunun ardından, gerçekleştirilecek telafi eğitimleri için etkinlik programı belirlendi.

22-06-202122-06-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.