BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

STEM ve Robotik Kodlama Semineri Düzenlendi

İlimizde Özel Bahçehir Okulları ev sahipliğinde STEM ve Robotik Kodlama Semineri düzenlendi.
STEM ve Robotik Kodlama Semineri Düzenlendi

Düzenlenen programa Vali Ahmet Deniz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Okul Müdürleri ve Öğretmenler katıldı.

 Programda bir konuşma yapan Vali Deniz, ilimizde STEM ve Robotik Kodlama alanında yürütülen eğitim çalışmalarına değinerek, “Çağımız bilgi ve teknoloji çağıdır. Eğer sahip olduğunuz bilgiyi teknolojiye çeviremiyorsanız, dünya ile rekabet etme şansınız da olamaz.  Ülke olarak katma değeri yüksek teknolojik ürünler üretmeliyiz. Hem bilgi üreteceğiz hem de sahip olduğumuz bilgiyi teknolojiye dönüştürmeliyiz. Son zamanlarda terörle mücadelede milli teknolojimiz olan İHA, SİHA ve diğer savunma araçlarına sahip olmasaydık, ulusal ve uluslararası operasyonlarda yeterli verimi alamazdık. Geçen yıl açtığımız Batman Bilim Sanat Merkezi’nde Valiliğimiz koordinesinde yapılan ‘İnovasyon Merkezi’ bu tür eğitimleri çocuklarımıza vermeye başladık. Valiliğimiz, İl Özel İdaresi ve Dicle Kalkınma Ajansı’nın (DİKA) desteğiyle Milli Eğitim Müdürlüğümüze daha kapsamlı bir merkezi kazandırma hedefimiz var. Batman’ı STEM ve Robotik Kodlama eğitimlerinde Türkiye’de en iyi yere getirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

 Bu tür eğitimlerin gerçekleşmesinde öğretmenlere önemli görevler düştüğünü belirten Vali Deniz, tek amacımız eğitim-öğretimin yanında vatanını, bayrağını seven, milli ve manevi değerlerini özümsemiş bir gençlik yetiştirmek olduğunu ifade etti.  

Konuşmaların ardından program, uzmanlar tarafından STEM ve Robotik Kodlama üzerine yapılan sunumunla sona erdi.

12-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-2018

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.