BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Siyer Bilgi Yarışması’ Bölgeler Finali Yapıldı

Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında, Batman merkezde eğitim veren liseler arası, ‘Siyer Bilgi Yarışması’ bölge birincileri finali yapıldı.
‘Siyer Bilgi Yarışması’ Bölgeler Finali Yapıldı

Kültür Merkezi Konferans salonunda yapılan ‘Siyer Bilgi Yarışması’ bölgeler finaline Milli Eğitim Müdür Yardımcıları M.Şafi Özperk, M. Naci Şemdinoğlu, Şube Müdürü Abdurahman Kardaş, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı. Saat 10.00’da başlayan Bölge birincileri finalinde, Ziya Gökalp Anadolu Lisesi, Batman Anadolu Lisesi, Batman Fen Lisesi, Kültür Kız Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi ve Batman Kız Anadolu İHL Lisesi ekipleri yarıştı. Yapılan final yarışmasının normal 15 soruluk bölümü sonunda, Batman Fen Lisesi ve Batman Anadolu Lisesi yarışmayı 140 puanla tamamlarken, Kültür Kız Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi ve Batman Kız Anadolu İHL Lisesi de yarışmayı 120 puanla tamamladılar. Yarışmanın kuralı gereği eşit puan alan okullara yedek sorular soruldu, ancak Batman Fen Lisesi ve Batman Anadolu Lisesi ekipler, tüm yedek sorulara da doğru cevap vermesi üzerine, iki okul arasında eşitlik bozulmadı. Yarışmanın kuralı gereği, yarışmanın birincisini belirlemek için kura çekimi yapıldı. Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M.Şafi Özperk’in çektiği kura sonucu, Batman Fen Lisesi ‘Siyer Bilgi Yarışması’ bölgeler finali birincisi oldu. 

            Yarışmanın sonunda kısa bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M.Şafi Özperk yarışmaya katılan tüm öğrencileri kutladı, yetişmelerinde önemli rol oynayan, okul idarecilerine, öğretmenlerine ve ailelerine teşekkür etti.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.