BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Sevgi, Saygı, Merhamet Hz. Muhammed’ Temalı Ebru Sergisi Açıldı

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Batman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün katkılarıyla “Sevgi, Saygı, Merhamet Hz. Muhammed” temalı Ebru sergisi Batman Park’ta açıldı.
‘Sevgi, Saygı, Merhamet Hz. Muhammed’ Temalı Ebru Sergisi Açıldı

“Sevgi, Saygı, Merhamet Hz. Muhammed” (SAV) temalı Ebru sergisinde Ebru Sanatçıları Yrd. Doç. Dr. Mustafa Hakkı Ertan ve Seda Bağrıyanık’ın eserleri sergilendi. Serginin açılış kurdelesini, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Atmalar, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Hakkı Ertan ile Seda Bağrıyanık birlikte keserek gerçekleştirdiler.

Açılışta kısa bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik ; “ Köklerimizin bir sanatı olan ebru sanatının, ilimizde tanıtımını yapan değerli hocam Mustafa Beye ve Seda Bağrıyanık hanım efendiye ile bu eserlerin ortaya çıkmasında katkı yapan, Halk Eğitim Merkezi Müdürümüze teşekkür ediyorum. Ebru ve benzeri sanatlarla halkımızın ve öğrencilerimizin buluşması, bizim için ve geleceğimiz için önemlidir. Burada emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyor ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kesilen açılış kurdelesinin ardından ebru sergisini gezdi ve ustalarından tablolar hakkında bilgi alındı. 25-26 Nisan tarihleri arasında Batman Park’ta halka açık kalan ebru sergisini vatandaşlar beğeni ile gezildi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.