BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Satranç Turnuvası Sona Erdi

“24 Kasım Öğretmenler Günü ve Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Satranç Turnuvası” Batman Merkez Demiryolu İlkokulunda gerçekleşti.
Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Satranç Turnuvası Sona Erdi

Turnuvaya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Mehmet Şirin Temiz ve öğretmenler katıldı.

Turnuvada kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran: “ Değerli meslektaşlarım, bu gün burada sizlerle Şehit Meslektaşımız Şenay Aybüke Yalçın’ın anısına düzenlenen satranç turnuvasında bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu turnuvaya katılarak şehit öğretmenlerimizin unutulmadığını bir kez daha göstermiş oldunuz. Şehit Şenay Aybüke Yalçın kardeşimiz, öğretmenliğin, her şart ve ortamda, öğrencilerimizin daha aydınlık yarınlara ulaşabilmesi için büyük bir sorumluluk duygusuyla ve bilinciyle yapılmasını gerektiğini hepimize en iyi şekilde göstermiştir. Başta Şenay Aybüke Yalçın olmak üzere tüm şehit öğretmenlerimizin bıraktığı eğitim meşalesini daha da ileriye taşımak hepimizin en büyük görevidir. Ben bu anlamlı turnuvaya katılan tüm öğretmen arkadaşlarıma başarılar diliyorum ve turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran konuşmasının ardından turnuvaya katılan öğretmenlere kitap hediye etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran daha sonra Satranç İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “Öğrenciler Arası İl Satranç Turnuvasının” devam ettiği salonları ziyaret etti. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Kurtaran onlara da başarılar diledi.

22-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.