BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sason ‘Bilim Şenliği’ İle Şenlendi

Sason Merkez Karşıyaka Kız Yatılı Bölge Okulu Öğretmen ve Öğrencileri TÜBİTAK 4006 ‘Bilim Şenliği’ düzenlendi.
Sason ‘Bilim Şenliği’ İle Şenlendi

2 Gün süren ‘Bilim Şenliği’ne, il Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Eren, ilçede görev yapan kamu kurum müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Okulun konferans salonunda gerçekleşen bilim şenliği 3 dilde söylenen müzik dinletisi ile başladı. Türkçe, Kürtçe ve Arapça şarkıları seslendiren öğrenciler, ‘Bilim Şenliği’ne katılan konuklara, adeta mini bir müzik şöleni yaşattı. Müzik şöleninin ardından öğrencilerin hazırladığı projelerin sergilendiği stantlar gezildi. ‘Bilim Şenliği’nde fen ve matematik projelerinin yanı sıra, öğrencilerin hazırlamış olduğu, resim ve fotoğraf sergisi yer aldı.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Eren ve Okul Müdürü Kaya Tiryaki ile birlikte tüm statları tek tek gezerek öğrencilerin projelerini gören ve öğrencilerle projeleri üzerine sohbet eden Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik TÜBİTAK 4006 ‘Bilim Şenliği’nin gerçekleşmesinde emeği geçen idarecileri, proje koordinatörü öğretmen Özlem Şimşek ve öğrencileri kutladı.

  Sevgili öğrencilerimiz ‘Bilim Şenliği’ ile ilçeyi şenlendirdiler diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik; “Bilimsel ve sanatsal yeteneklerini paylaşma istek ve cesaretleri öğrencilerimize özgüven duygusu kazandırmakta. Fen ve teknolojinin yanı sıra, müzik ve resim sanat dallarında da, kendilerini geliştirmiş olmaları mutluluğumuzu katlamakta. İki gün sürecek ‘Bilim Şenliği’ ile eğitimin niteliğini ve kazanımlarını, ilçe halkıyla paylaşacak olmaları bir başka sevincimiz.  Ben ‘Bilim Şenliği’nde emeği geçen, İdareci, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum, öğrencilerimizin bu güzel ve anlamlı ‘Bilim Şenliği’ne duyarlılık gösterip gelen, veli ve vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

4006 TÜBİTAK Bilim Şenliği 2 gün boyunca vatandaşların ziyaretine açık kaldı.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.