BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rektör DEMİR Öğrenci ve Öğretmenlerle Buluştu

"2023 Batman Eğitim Akademileri" kapsamında Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, "Yurt Dışında Burslu Eğitim Olanakları" konulu konferans ile öğrenci ve öğretmenlerimizle buluştu.
Rektör DEMİR Öğrenci ve Öğretmenlerle Buluştu

Batman Üniversitesi merkez kampüsünde bulunan konferans salonunda gerçekleşen 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk konferansına Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris DEMİR, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN, Maarif Müfettişleri Koordinatörü, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Batman Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve Okul Müdürleri katıldı. Konferans İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 2019 yılında başlatılan "2023 Batman Eğitim Akademileri" çalışmalarının amaç ve hedeflerini anlatan kısa sunumla başladı.

Yapılan sunumun ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Batman Üniversitesi iş birliğiyle "2023 Batman Eğitim Akademileri" bünyesinde yer alan 'Yönetici Akademisi' kapsamında Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın İdris DEMİR tarafından "Yurt Dışında Burslu Eğitim Olanakları" konulu konferansı verildi. Ülkemizin, yabancı ülkelerin ve uluslararası eğitim kuruluşlarının sağladıkları burslu eğitim olanakları konusunun geniş bir şekilde anlatıldığı konferans soru cevap bölümüyle tamamlandı.  

Soru cevap bölümünde kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Yurt dışı burslu eğitim konusunda sınırlı bir bilgiye sahiptik ama sizin bu sunumunuzla bu konuda daha geniş bir bilgi sahibi olduk. Batman'da bu manada çok yetenekli, istekli, ufku geniş gençlerimiz ve öğretmenlerimiz var. Bu sunumunuzdan sonra idareci ve öğretmenlerimiz; öğrencilerimize bu konuda daha faydalı bir rehberlik yapacaklardır. Bu faydalı bilgilendirme ve sunum için size öğretmen ve öğrenciler adına teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte de Üniversitemizle özellikle eğitim akademisi bünyesinde öğretmenlerimize ve sınıftaki öğrencilerimize yönelik çalışmalarımız olacak." dedi.

10-09-202110-09-202110-09-202110-09-202110-09-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.