BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlik Araştırma Merkezinden ‘Akademik Başarıda Geliştirilmeye Açık Alanların Tespiti’ Çalıştayı

Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü ‘Akademik Başarıda Geliştirilmeye Açık Alanların Tespiti’ çalıştayı düzenledi.
Rehberlik Araştırma Merkezinden ‘Akademik Başarıda Geliştirilmeye Açık Alanların Tespiti’ Çalıştayı

Gültepe Mahallesinde bulunan Rehberlik Araştırma Merkezinde gerçekleşen ‘Akademik Başarıda Geliştirilmeye Açık Alanların Tespiti’ çalıştayına Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zübeyir Yılmaz, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. İki gün süren çalıştayın ilk günün sabah kuşağında açılış konuşmaları ve mevcut durum analizi yapıldı. Öğlen kuşağında ise ‘Akademik Başarıda Aileye Ve Öğrenciye İlişkin Geliştirilmeye Açık Alanların Tespiti’ konusu görüşüldü. Çalıştayın ikinci gününde ise sabah kuşağında ‘Akademik Başarıda Okula Ve Çevreye İlişkin Geliştirilmeye Açık Alanların Tespiti’, öğlen kuşağında ise ‘ Akademik Başarıda Eğitim Sürecine İlişkin Geliştirilmeye Açık Alanların Tespiti’ konuları görüşüldü. Çalıştay, ikinci günün sonunda yapılan değerlendirme oturumu ile tamamlandı. Çalıştay, eğitim kademelerine göre 3 ayrı salonda gerçekleşti. Çalıştayın açılış bölümünde RAM Müdürü Zafer Korkmaz yaptığı kısa sunumunun ardından açılış konuşması için sözü Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’a bıraktı.

 

‘Akademik Başarıda Geliştirilmeye Açık Alanların Tespiti’ çalıştayının açılışında konuşan Milli Eğitim Müdürü Kurtaran; “ Çok değerli mesai arkadaşlarım ve meslektaşların hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bu çalıştayımız inşallah ilimizin ve ülkemizin eğitimi için hayırlara vesile olacaktır. Şimdiden bu çalıştaya sunacağınız katkılarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Rehberlik Araştırma Merkezi müdürlüğümüz çok güzel çalışmalar yapmakta. Ülkemizde eğitim ile ilgili iyileştirmeler ve geliştirmelerde hepimiz RAM’lara bakıyoruz. Yapacakları yönlendirmelerle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu anlamda Batman’da çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum çünkü RAM Müdürlüğümüz iyi bir ekibe sahip. Hepiniz Batman’daki durumu, Batman’daki çocuklarımızın olması gerektiği yeri ve şu anki mevcut durumlarını da çok iyi biliyorsunuz. Onun için getireceğiniz öneriler, fikirler ve projelerden uygulanabilir olanlar mutlaka uygulanacaktır sizler de burada alınacak kararları mutlaka takip edin. Biz bu çalıştayımızın sadece kayıtlara geçen bir çalıştay olmasını istemiyoruz. Milli Eğitim olarak bundan sonra da bu tür çalışmalarımız olacak” diye konuştu.

26-05-201626-05-201626-05-201626-05-201626-05-201626-05-201626-05-201626-05-2016
26-05-2016

26-05-2016

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.