BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmenlere ''Psikososyal Destek Hizmetleri Salgın Hastalık Psikoeğitim'i Verildi

İlimizde görev yapan psikolojik danışman/rehber öğretmenlere yönelik ''Psikososyal Destek Hizmetleri Salgın Hastalık Psikoeğitim Programı' kapsamında uzaktan eğitim verildi.
Rehber Öğretmenlere ''Psikososyal Destek Hizmetleri Salgın Hastalık Psikoeğitim'i Verildi

Dünyanın çeşitli ülkelerinde olduğu gibi Ülkemizde de görülen Covid-19 salgını nedeniyle çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin psikolojik sağlamlık düzeylerinin arttırılması amacıyla Genel Müdürlüğümüz tarafından tüm eğitim kademelerine yönelik 'Psikososyal Destek Hizmetleri Salgın Hastalık Psikoeğitim Programı' hazırlandı. Hazırlanan bu program kapsamında Batman Rehberlik ve Araştırma Merkezimizin koordinesinde ilimizde görev yapan psikolojik danışman/rehber öğretmenlere ''Psikososyal Destek Hizmetleri Salgın Hastalık Psikoeğitim'i verildi.

Çevrimiçi eğitime bağlanan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN: "Süreç içerisinde psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerimize büyük bir görev düşüyor. Bu önemli eğitimin gerçekleşmesinde emeği geçen Rehberlik Araştırma Merkezimize ve katılım sağlayan tüm öğretmenlere teşekkür ederim." diye konuştu.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.