BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmenlere ‘Doğru İletişim ve Farklı Bakış Açıları’ Konferansı

Rehberlik Araştırma Merkezi, rehber öğretmenlere yönelik, ‘Rehberlik Hizmetlerinde Doğru İletişim ve Farklı Bakış Açıları ’konulu konferans düzenledi.
Rehber Öğretmenlere  ‘Doğru İletişim ve Farklı Bakış Açıları’ Konferansı

Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşen konferansa, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve rehber öğretmenler katıldı. Konferansın açış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, rehber öğretmenlerin verdiği rehberlik hizmetlerinin ağır ve önemli olduğuna dikkat çekti.

Yönlendirme Milli Eğitim temel kanununda bulunan temel ilkelerden biridir diyen, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; “ Rehber öğretmenler olarak verdiğiniz rehberlik hizmeti, sadece öğrenciye yönelik değildir, sizler aynı zamanda öğretmen meslektaşlarınıza da rehberlik ediyorsunuz. Çünkü öğretmenin de zaman zaman rehberliğe ihtiyacı var, desteksiz insan olmaz.  Öğrencilerimizin hata yapmaması, yanlış karar almaması için, size çok iş düşüyor. Öğrenci yanlış karar ve tercih sonrası gittiği okulun ardından, icra ettiği meslekte mutlu olamıyor. Sonuçta mutsuz birey mutsuz topluma dönüşüyor, mutluluğun kilit noktası yine siz rehber öğretmenlersiniz. Rehber öğretmen, odasında oturmayacak sürekli görev alanında yardıma ve yönlendirmeye ihtiyacı olan öğrenciye bizzat gidecek” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasının ardından, kürsüye Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü ve PDR Anabilim Dalı Başkanı Doç Dr. Fuat Tanhan gelerek, ‘Rehberlik Hizmetlerinde Doğru İletişim ve Farklı Bakış Açıları ’konulu sunumunu yaptı. 

05-04-201605-04-201605-04-201605-04-201605-04-201605-04-2016

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.