BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RAM’dan Aile Eğitimi

  Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından, özel gereksinimli bireylerin ailelerine yönelik, aile eğitim programı düzenlendi.
RAM’dan Aile Eğitimi

İl Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşen programa, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Mehmet Şafi ÖZPERK ve özel gereksinimli bireylerin aileleri katıldı. 2 gün sürecek aile eğitim programı kamu spotunun izlenmesi ile başladı, ardından Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK’in, açış konuşmasıyla devam etti.

Rehberlik Araştırma Merkezimizin öncülüğünde hazırlanmış olan, aile eğitim programına hoş geldiniz diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “Ülke nüfusumuzun %12’sini özel gereksinimli bireyler oluşturmakta.  Batman Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurumlarda, yaklaşık 4500 öğrencimiz bu eğitimden faydalanmakta. Engelli vatandaşlarımız söz konusu olduğunda, devletimizin kurumları, bu vatandaşlarımıza hizmet etmek için hiçbir fedakârlıktan kaçınmamaktadır. Milli eğitim olarak, özel gereksinimli çocuklarımıza kaliteli hizmet vermek amacıyla yoğun bir şekilde çalışmaktayız. RAM, Eğitim Uygulama Merkezi (1. ve 2. Kademe), İş Eğitim Merkezi, Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezleri, Halk Eğitim Ve Mesleki Eğitim Kurumları ve özel eğitim sınıfları gibi birçok kurumumuzda engelli bireylerimize hizmet vermekteyiz.  Engelli çocuklarımıza eğitim yuvası olan okulların sayısı arttıkça, özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin, bağımsız bir yaşam sürdürebilmesi, kendisine, ailesine ve yaşadığı topluma yararlı bir birey haline gelmesi için herkes üzerine düşeni yapma gayreti içinde.  İki gün sürecek olan aile eğitim programında, emeği geçen herkese ve siz duyarlı tüm ailelerimize katılımınızdan dolayı teşekkür ederim” dedi.

            Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK’e, açış konuşmasının ardından 2 özel gereksinimli öğrenci çiçek verdi. Program özel gereksinimli bireylerin hakları konusunda hazırlanan sunumlarla devam etti.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.