BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Planetrıum İle öğrencilerin Uzay Yolculuğu

Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi ve İş Adamı Zubeyir Erzik’in iş birliği ile kurulan, planetrıum çadırında 19 Mayıs İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri uzay yolculuğu yaptı.
Planetrıum İle öğrencilerin Uzay Yolculuğu

Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi bahçesinde kurulan, planetrıum çadırında gerçekleşen uzay yolculuğunda, öğrencileri yalnız bırakmayan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, öğrencilerin uzayı keşfetme heyecanını ve sevincini paylaştı. Öğrencilerde oluşan gözlem farkındalığı ve meraka dikkat çeken Çelik, yararlı görsel eğitim oldu diye konuştu.

Öğrencilerde bilimsel merak oluşturmak için güzel bir etkinlik diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik; “Burada kurulan planetrıum çadırı ile sevgili öğrencilerimiz, uzayla ilgili görsel anlamda hem bilgi edindiler, hem de eğlendiler. Çadırda geçirdikleri kısa süre içinde, uzay ile ilgili oluşan merakları sonucu, yapacakları araştırma ve gözlem gücü ile farkındalıkları artmış olacak. Planetrıum çadırının kurulmasında emeği geçen idareci ve iş adamı Zubeyir Erzik’e teşekkür ederim” dedi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.