BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PIKTES Kapsamındaki Öğrencilere Sosyal Uyum Etkinliği Gerçekleştirildi

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) kapsamında ilimizde eğitim gören yabancı uyruklu öğrenci ve velilerine 'Sosyal Uyum Etkinlikleri' kapsamında gezi düzenlendi.
PIKTES Kapsamındaki Öğrencilere Sosyal Uyum Etkinliği Gerçekleştirildi

'Sosyal Uyum Etkinlikleri' kapsamında gerçekleşen gezide 70 öğrenci ve velileri öğretmenleri eşliğinde önce Batman Müzesini gezdiler. Müzeyi gezen öğrenci ve velilere, müze çalışanları tarafından sergilenen eserlerle ilgili bilgi verildi. Gerçekleşen müze gezisi bölümüne katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, öğrencilerle bir süre sohbet edip hayat boyu öğrenme şubesinden sorumlu şube müdürü Mehmet Şirin TEMİZ'den gerçekleşen etkinliklerle ilgili bilgi aldı.  Müze ziyaretinin ardından öğrenciler Hasankeyf ilçesine götürülerek burada bulunan tarihi ve ören yerlerini gezdiler.

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde yoğun olarak yabancı öğrencilerin bulunduğu 26 ilde Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) uygulanmaktadır.

30-09-202130-09-202130-09-202130-09-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.