BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pansiyonlu Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Çalışmaları İzleme Değerlendirme Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın başkanlığında ilimizde pansiyonu olan okul müdürleriyle yapıldı.
Pansiyonlu Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı

Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Şube Müdürleri Abdussamed ORAL, Mustafa Remzi KOÇ, pansiyonu bulunan okul müdürleri ve pansiyonlardan sorumlu okul müdür yardımcıları katıldı. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Hasan AYDINLIK tarafından Kovid-19 aşılama süreci ve tedbirleri ile ilgili yapılan bilgilendirmenin ardından Şube Müdürü Abdussamed ORAL'ın pansiyonlarla ilgili bilgilendirmesi ile başlayan toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın konuşmasıyla devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli Meslektaşlarım, bilindiği üzere Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Bakanımızın açıkladığı gibi 6 Eylül'de tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlıyoruz. Tüm eğitim camiası olarak yeniden yüz yüze eğitimin başlayacak olmasından dolayı büyük bir heyacan ve hazırlık içindeyiz. Yüz yüze olarak başlayacak eğitim öğretim yılımızın öğrencilerimize, eğitim camiamıza, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, toplantıya katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

Yeni eğitim-öğretim yılında en önemli önceliğimiz öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin sağlıklı bir şekilde eğitim yılını tamamlamaları olacaktır. Hepiniz sahada sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için büyük bir çaba sarf ediyorsunuz. Bunun için gereken tüm önlemleri aldık. Bu kapsamda Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde hazırlanan Kovid-19 salgınında okullarda alınması gereken önlemler rehberine herkes büyük bir hassasiyet ile riayet edecek. Ayrıca İçişleri Bakanlığının genelgesi ve İl Hifzıssıha Kurulunun eğitim ile ilgili alacağı kararlara da riayet edeceğiz. Yapacağımız bu hazırlıklarla yüz yüze eğitimin tekrar akmaması için bütün tedbirlere çok sıkı bir şekilde uyacağız. Bütün okullarımızda maske, mesafe ve temizlik konularına büyük bir önem verilecek.

Değerli arkadaşlar yüz yüze eğitimin başlamasıyla öğrenci pansiyonlarımız da öğrencilerimizin hizmetine açılacak.Okullarımızda ve pansiyonlarımızda öğrencilerimizin sağlıklı ve huzurlu bir şekilde kalmaları için gereken tüm önlemleri aldık. Bizler Milli Eğitim Müdürlüğü olarak maske ve temizlik noktasında gerekli tüm ihtiyaçları okullarımıza ilettik.  Bunların haricinde pansiyonlarımız için aldığımız ilave tedbirlerde olacak. "dedi.

 Toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın konuşmasının ardından görüş ve önerilerle sona erdi.

25-08-202125-08-202125-08-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.