BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Okul Müdürlerine TÜBİTAK Projeleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İlimizde eğitim veren Özel Okul Müdürlerine TÜBİTAK Ortaokul ve Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.
Özel Okul Müdürlerine TÜBİTAK Projeleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Şirin Temiz,  ve ilimizdeki Özel Okul Müdürleri ve Koordinatör Öğretmenler katıldı. Bilgilendirme toplantısının açış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran yaptı. Kurtaran, konuşmasında “Batman son yıllarda TÜBİTAK projelerinde önemli bir başarı yakaladı biz bu yıl özel okullarımızdan da mutlaka proje bekliyoruz.” dedi.

Kurtaran, “Kıymetli arkadaşlar TÜBİTAK bilgilendirme toplantısına katılımınızdan dolayı size teşekkür ediyorum, bir süredir Özel Öğretim Kurumlarımızın müdürleriyle bir araya gelmeyi istiyorduk, bu toplantı bu buluşmaya vesile oldu. Öğrencilerimizin proje yapma alışkanlığı kazanmaları, proje etkinliği içinde bulunmaları bizim arzu ettiğimiz bir durum. Batman olarak Van bölgesinde bulunan iller arasında son yıllarda en fazla proje sunan il olma başarısının yanı sıra Türkiye finallerine de giden 18 projenin 11’i bizim öğrencilerimize ait. Bizim arzumuz ilimizde eğitim veren ÖzelÖğretim Okullarımızın da bu başarı içinde yer almalarıdır.Bu nedenle bu yıl tüm özel okullarımızdan proje bekliyoruz.  Sizler okullarınıza döndüğünüzde hemen öğretmenlerinizi proje konusunda öğrencilere rehberlik yapmaları amacıyla görevlendiriniz.Öğrenciler zaten istekli, bu projelere katılmanın birçok faydası da var. Bunun dışında çocuklarımızın proje fikri edinmesi, araştırma yöntem ve tekniklerini öğrenmesi, kendini ifade etmesi ve bir ürün ortaya çıkarması gibi parayla pulla ölçülemeyecek bir faydası var. Onun için sizden isteğimiz bu önemseyelim.” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje ekibinden AbdulganiTarargan ve Erkan Alkan TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması hakkında teknik bilgiler içeren sunumlar yaptılar, bilgilendirme toplantısı soru cevap bölümüyle sona erdi.

02-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-2018

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.