BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel okul, dershane ve rehabilitasyonlarda adaylıkları kaldırılan öğretmenlerin, adaylık eğitim devrelerine tabi tutulup tutulmayacakları hk. (çok önemlidir.)

Özel okul, dershane ve rehabilitasyonlarda adaylıkları kaldırılan öğretmenlerin, adaylık eğitim devrelerine tabi tutulup tutulmayacakları hk. (çok önemlidir.)

İLİMİZE BAĞLI TÜM İLÇE, OKUL VE KURUM MÜDÜRLÜKLERİNE

 

İlgi: a) MEB Per.Gen.Müd.nün 29/03/2011 tarihli ve 21480 sayılı yazısı. 

        c) MEB Per.Gen.Müd.nün 07/07/2011 tarihli ve 18738 sayılı yazısı. 

        b) 20/06/2006 tarih ve 50183 sayılı (2006/56) nolu genelge.

 

        Müdürlüğümüze ulaşan yazılı ve sözlü bildirimlerden, ilimiz eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanmadan önce, özel öğretim kurumlarında görev yaptığı sırada adaylığı kaldırılanların adaylık eğitim devrelerine tabi tutulup tutulmayacakları hususunda okul ve kurum Müdürlüklerince tereddüde düşüldüğü anlaşılmıştır.

 

Bu itibarla, bilindiği gibi; 

  1. Daha önce yurt içi ve yurt dışında özel okullarda (kolej) öğretmen veya idareci olarak görev yapmakta iken, adaylıklarının kaldırılmış olması halinde,ilimiz eğitim kurumlarına aday öğretmen olarak atananların, düzenlenecek olan adaylık eğitiminin tüm devrelerinden (Temel, Hazırlayıcı ve Uygulamalı Eğitim) muaf tutulacaklardır. 

  2. Daha önce yurt içi veya yurt dışında özel dershane, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde öğretmen veya idareci olarak görev yapmakta iken, adaylıklarının kaldırılmış olması halinde bile, ilimiz eğitim kurumlarına aday öğretmen olarak atananların, düzenlenecek olan adaylık eğitiminin tüm devrelerine (Temel, Hazırlayıcı ve Uygulamalı Eğitim) tabi tutulacaklardır. 

         Bilgilerinizi ve tüm ilgili öğretmenlere imza karşılığı duyurulmasını önemle rica ederim.

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.