BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Kurumları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Özel Eğitim Kurumları bilgilendirme toplantısında, Kurum Müdürlerine Milli Eğitim Bakanlığının, özel eğitim kurumları ile ilgili mevzuatı konusunda bilgilendirme yapıldı.
Özel Eğitim Kurumları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen, Özel Eğitim Kurumları bilgilendirme toplantısına, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Müdür Yardımcısı Zübeyir Yılmaz, Özel Eğitim Kurumlarından Sorumlu Şube Müdürü Cemal Konakçı ile ilimizde eğitim veren Özel Eğitim Kurum Müdürleri katıldı.  Bilgilendirme konuşmasını Şube Müdürü Cemal Konakçı yaptı. Konakçı, Özel Eğitim kurumlarının iş ve işlemlerinde, mutlaka Bakanlığın Özel eğitim kurumları yönetmelik ve mevzuatlarına uymaları gerektiğini ifade ederek, yapılan denetimlerde görülen fiziki ve işleyiş eksikliklerin belirlenen süre içinde giderilmesini, aksi takdirde cezai işleme tabi tutulacaklarının altını çizdi. Bilgilendirme toplantısında konuşan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, özel eğitim kurumları iş ve işlemlerinde öğrencinin mağdur edilmemesi için gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi.

Özel Eğitim Kurumları eğitimin daha kaliteli olmasına katkı sağlayacak diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik; “Dershanelerin kapanması ve özel eğitim kurumlarına dönüşmesi, eğitimde yeni bir dönemin başlangıcıdır, özel eğitim kurumları devlet okullarının yükünü hafifleteceği gibi, eğitimde tatlı bir rekabet oluşturacak ve daha kaliteli bir eğitimin çocuklarımıza verilmesine katkı sağlayacak. Milli Eğitim olarak amacımız, çocuklarımıza deha kaliteli bir eğitim verilmesidir. Öğrenci mağduriyetine sebep olacak hiçbir şeye müsaade etmeyeceğiz, edemeyiz. Yeni eğitim yılının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bilgilendirme toplantısı Özel Eğitim Kurum Müdürlerinin görüşlerinin dinlenmesi ile sona erdi.

 
Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.