BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OSB Temsilcileriyle Mesleki Eğitim İş Birliği Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Batman Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Temsilcileri arasında 'Mesleki ve Teknik Eğitim' konularında iş birliği ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.
OSB Temsilcileriyle Mesleki Eğitim İş Birliği Toplantısı Yapıldı

Batman Organize Sanayi Sitesi'nde gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN, Batman Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hıfzullah ÖZOĞUL ve Batman Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Zeynep AKBEL, Şube Müdürleri Akın ARI ve Abdussamed ORAL ile Sektör Temsilcileri ve Mesleki ve Teknik Eğitim veren okul müdürleri katıldı.

Toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN ve Batman Organize Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hıfzullah ÖZOĞUL'un açış konuşmalarıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, konuşmasında: "Kıymetli Yönetim Kurulu Üyeleri, sizler ilimizin ekonomi ve iş gücünün ağır yükünü omuzlamış bulunmaktasınız.  Bizler İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizlere kalifiyeli insan yetiştirme noktasında katkı sunmak istiyoruz. Bugün İlimiz Mesleki ve Teknik Eğitimine katkı sunma amacıyla toplandık. Ayrıca Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen 2023 Vizyonu ışığında 'Mesleki ve Teknik Eğitim' hakkında sizleri bilgilendirmek istedik.

Ülkemizde son yıllarda Mesleki ve Teknik Eğitim, çok iyi bir ivme kazandı. Şüphesiz bu olumlu seyrin en büyük sebebi sektörle yapılan iş birliğidir. Hedeflenen kalifiyeli iş gücü ancak sektörle iş birliği içinde ve mesleki eğitim alan öğrencilerin sektörden haberdar olması ile mümkündür. İş birliği içinde yapacağımız çalışmalarla gençlerimizin istihdamına katkı sunmayı hedefliyoruz. Bu toplantının gerçekleşmesine katkı sunan Batman Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Zeynep AKBEL, Batman Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hıfzullah ÖZOĞUL ve siz kıymetli sektör temsilcilerine teşekkür ediyorum. Bu toplantımızın ilimize, sanayimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Batman Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili ÖZOĞUL: "Mesleki eğitim gören öğrenciler için bir birliktelik, beraber çalışma, planlama ve programlama yapılması bizlerin de arzuladığı önemli bir konu. Mesleğin koşullarına göre iyi yetişmiş iş gücü her sanayici arkadaşımızın arzuladığı ve aradığı bir konu. Birlik içinde çalışır ve bu çalışmaları iş birliği içinde yürütürsek inanıyorum ki bizimde arzuladığımız yetişmiş iş gücünü sağlamış olacağız. Böylece gençlerimizin de daha kolay istihdam edilmesine hep birlikte vesile olacağız." dedi.

Toplantı, 2023 Vizyonu ışığında 'Mesleki ve Teknik Eğitim' ile ilgili sunumunun Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Osman ATMALAR'ın bilgilendirmesi ile devam etti.

Yapılan sunumun ardından toplantı, görüş ve öneriler bölümüyle sona erdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.