BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaokul Okul Müdürleri Aralık Ayı Değerlendirme Toplantısı Gerçekleşti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın başkanlığında gerçekleşen 'Ortaokul Okul Müdürleri Toplantısı' canlı konferans sistemiyle gerçekleştirildi.
Ortaokul Okul Müdürleri Aralık Ayı Değerlendirme Toplantısı Gerçekleşti

Canlı konferans sistemiyle gerçekleşen Aralık Ayı Okul Müdürleri Değerlendirme Toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri ve ilimizde eğitim veren ortaokul okul müdürleri katıldı. Toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın yaptığı açış konuşmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN:

"Değerli Çalışma Arkadaşlarım, son zamanlarda koronavirüs vaka sayılarının artmasıyla birlikte eğitim-öğretime uzaktan eğitimle devam etmeye başladık.  

Eğitim-öğretime uzaktan eğitimle devam ettiğimiz bu dönemde öğrencilerimizin eğitim hayatlarının aksamaması için çok daha fazla çaba sarf etmemiz gerekiyor. İlimizde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin uzaktan eğitim sürecini etkin ve verimli bir şekilde geçirdiğinden emin olmamız gerekiyor.  Öğretmen arkadaşlarımız öğrencilerini gerek derslerini takip ederek gerek velileriyle görüşerek çok kapsamlı bir şekilde takip etmeli. Bakanlığımız öğrencilerimizin eğitim hayatlarının kesintiye uğramaması için birçok çalışmayı hayata geçirdi. Bakanlığımızın yaptığı bu çalışmalardan öğrencilerimizin faydalanmasını sağlayalım.

Bizde İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin her konuda etkin ve verimli bir eğitim dönemi geçirmeleri için bütün birimlerimizi seferber ettik. Ölçme ve Değerlendirme Birimimiz tarafından ortaokul 5. 6. ve 7.  Sınıf öğrencilerimizin faydalanmaları için ders anlatım videoları öğretmenlerimiz tarafından anlatılıp İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün YouTube kanalında yayınlanmaya başladı. Ayrıca LGS Sınavına girecek öğrencilerimiz için örnek soru çözümlerinin yer aldığı videolarda yine YouTube kanalında yer alıyor.  Öğrencilerimizin bu çalışmalardan yararlanmalarını sağlayalım.

Ben tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarımızın bu süreçte ne kadar emek ve çaba sarf ettiğine bizzat şahit oldum. Tüm meslektaşlarıma bu süreçte gösterdikleri özverili çabadan dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki süreçte de büyük çabalar sergileyeceğinize inanıyor ve bundan sonra yapacağınız çalışmalarda başarılar diliyorum." dedi.

Yapılan toplantı görüş ve önerilerle sona erdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.