BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Ortaöğretim Okullarında İlk Yardım Eğitimi Protokolü’ İmzalandı

Batman Belediyesi, Türk Kızılayı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında "Ortaöğretim Okullarında İlk Yardım Eğitimi Protokolü" imzalandı. İmzaların ardından, "Ortaöğretim Okullarında İlk Yardım Eğitimi’nin ilki Kızılay eğitmenleri tarafından uygulamalı olarak gösterildi.
‘Ortaöğretim Okullarında İlk Yardım Eğitimi Protokolü’ İmzalandı

Yunus Emre Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen imza törenine Batman Belediye Başkan Vekili Sayın Ertuğ Şevket Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran ve Türk Kızılayı Batman Şube Başkanı Sayın Davut Okçu, Kredi ve Yurtlar il Müdürü Mehmet Şefi Özperk,  Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından okunan istiklal marşı ile başlayan program sinevizyon gösterisi ile devam etti. Sinevizyon Gösteriminin ardından Türk Kızılayı Batman Şube Başkanı Sayın Davut Okçu ilk konuşmayı yaptı.

Batman kent merkezinde 65 lise ve 18 pansiyonda 2 bin 200 öğrenciye ilk yardım eğitimi vermeyi hedeflediklerini söyleyen Okçu; “ Her gün basından duyuyoruz yanlış müdahale neticesinde insanlar ya kan kaybından ya da başka bir sebepten ötürü hayatını kaybediyor. Onun için aslında bütün fertleri bu konuda bilinçlendirmemiz gerekiyor ama bizim imkânlarımız sadece bu projeyle her okulda 25-30 kişiye ulaşmaktır. Bu proje ile birçok öğrencimizin bilinçleneceğini düşünüyoruz. Bu projeyle 2 Bin 200 insanımıza ulaşacağız” diye konuştu. Türk Kızılayı Batman Şube Başkanı Sayın Davut Okçu’un ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran bir konuşma yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran; “Biz bu eğitimle bir farkındalık oluşturacağız. Aynı zamanda başkalarına da bu eğitimle yardım sağlayacağız. Yarın ebeveyn olduğunuz zaman burada aldığınız eğitimle acil bir durumda destek sunabileceksiniz. Kızılay zaten böyle bir kuruluştur. Yaptığı her işte hayır vardır. Bu hayırların devamını diliyorum. Sayın Belediye Başkan Vekilimize bu anlamlı desteği ve özellikle göreve geldiği günden beri eğitim konusunda Batman Eğitim Camiasına yapmış olduğu kişisel destekleri ve kurumsal destekleri için çok teşekkür ediyorum. Sayın Kızılay Başkanımıza da bu anlamlı projelerinden dolayı da çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran’ın ardından törenin son konuşmasını Batman Belediye Başkan Vekili Sayın Ertuğ Şevket Aksoy yaptı.

Batman Belediye Başkan Vekili Sayın Ertuğ Şevket Aksoy ; “Kızılay’ımız yaklaşık 150 yıldır Dünyanın her yerinde hiçbir ayrımcılık etmeksizin zorda kalan herkesin yanında durdu. Biz Kızılay’ımızla her zaman gurur duyduk. Görevlendirme geçici ama gönüllülük kalıcıdır. Bende her zaman bir Kızılay gönüllüsüyüm. Bu projenin yürütülmesinde faydası olan Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Kızılay’a şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından "Ortaöğretim Okullarında İlk Yardım Eğitimi Protokolü" Batman Belediye Başkan Vekili Sayın Ertuğ Şevket Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran ve Türk Kızılayı Batman Şube Başkanı Sayın Davut Okçu tarafından imzalandı. İmza töreni Türk Kızılay uzman görevlisi tarafından acil durumda nasıl ilk yardım yapılacağı konusunda verilen uygulamalı eğitim sonrası yapılan ikram ile sona erdi.

28-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.