BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretim Okul Müdürleriyle Ekim Ayı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Ortaöğretim okul müdürleriyle yapılan Ekim ayı aylık değerlendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleşti.
Ortaöğretim Okul Müdürleriyle Ekim Ayı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN başkanlığında gerçekleşen toplantıya Şube Müdürleri Abdulvahap HINÇ, Akın ARI, Mehmet IŞIK ve lise okul müdürleri katıldı. Aylık değerlendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN'ın konuşmasıyla başladı. Gündemdeki konuları değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN özellikle gençler için tehlike boyutuna gelen teknoloji bağımlılığına karşı hazırlanan 'Bilişim Araçlarının Bilinçli Kullanımı Projesi' konusunun önemine dikkat çekti.

KURTARAN: "Değerli arkadaşlar teknolojiye bağımlı bir hale getirildik. Bu bağımlılık çocuklarımızın geleceğini tehdit eder hale geldi. Durum bu şekildeyken teknoloji bağımlılığına karşı önlem almamız gerekiyor. Geçen sene Mevlana Anadolu Lisemizde bu bağlamda bir projeyi hayata geçirdik. Bakanlığımızda bu konuda birkaç ilde pilot uygulama yapıyor. İlimizde bakanlığımızın çalışmalarındaki pilot illerden bir tanesi. Bu proje başarıya ulaşırsa Türkiye geneline yayılacak.

Arkadaşlarımızın verimli çalışmaları sayesinde bir eylem planı hazırlayarak bu projeyi sizlerin katılımıyla başlattık. Çocukların dikkatini dağıtan telefon ve diğer teknolojik ürünleri, okul içinde çocuklarımızdan uzak tutmamız gerekiyor. Bu şekilde en azından çocuklarımızı okul ortamında telefon bağımlılığından kurtaracağız.  Bu projeyi bütün paydaşların katılımıyla başarıya ulaştırabiliriz. Bundan dolayı projemizi veliler ve öğretmenlerle birlikte yürüteceğiz. Proje kapsamında öğretmen ve velilerimize teknoloji bağımlılığı ile ilgili bilgilendirmeler yapacağız. Eğitimin tüm paydaşlarının gayretli çalışmaları ile çocuklarımızın geleceğini tehdit eden teknoloji bağımlığına çözüm bulacağız." diye konuştu.

Aylık değerlendirme toplantılarında gündemdeki maddeler ile ilgili konuşan KURTARAN'ın konuşmasının ardından 'Bilişim Araçlarının Bilinçli Kullanımı Projesi' ile ilgili Teknoloji Bağımlılığı İl Formatörü Sedat KURT slayt gösterisi eşliğinde proje ve uygulaması hakkında okul müdürlerine bilgi verdi.

30-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-201930-10-2019

 

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.