BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Ortak Sınav’ Değerlendirme Toplantısının İkincisi Yapıldı

‘Ortak Sınav’ sonuçlarının açıklanmasının ardından, ilimizin başarı durumunun değerlendirilmesi amacıyla ortaokul müdürleriyle gruplar halinde toplantılar gerçekleştirilmeye devam ediyor. Valilik Toplantı Salonunda Vali Ahmet Deniz’ in başkanlığında yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve okul müdürleri katıldı.     
‘Ortak Sınav’ Değerlendirme Toplantısının İkincisi Yapıldı

Toplantıda açış konuşmasını yapan Vali Deniz, İlimizin ‘Ortak Sınav’lardaki başarısını Türkiye ortalamasının üzerine çıkarmak için başta öğretmen ve okul yöneticileri olarak herkese büyük görevler düştüğünü belirterek, “Öğretmenlerimiz, öğrencileriyle iletişim halinde olsun. Çocuklarımızın iyi birey olarak yetişmesinde şüphesiz en büyük pay öğretmenlerindir. Öncelikle milli ve manevi değerlerine sahip bir gençlik yetiştirmek zorundayız, ülkemizin buna ihtiyacı var. Ülkemizin birlik ve beraberliğini ancak böyle sağlayabiliriz.” Diye konuştu.

Toplantıda Valiliğimizin öncülüğünde başlatılan ‘Batman Her Yerde Okuyor’ (#BatmanHerYerdeOkuyor)”  kampanyasının, İlimizin ‘Çocuğumu Seviyorum Anaokuluna Gönderiyorum’ ve ‘Hayata Bağış’ gibi başarıyı yakalayan ve ülkemize örnek olan kampanyaları arasına girmesi gerektiğini belirtti.

Vali Deniz: Eğitimin niteliğini ve kalitesini artırmak için ‘Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar’ projesini hayata geçirdik. Okullarımızın kitap ihtiyacını karşılamak için önemli sayıda kitap aldık, almaya da devam edeceğiz. Okulların başarısını artırmanız için yapacağınız her türlü çalışmayı desteklemek için gerekeni yapmaya hazırız. Başarımızı artırmak için herkes üzerine düşen sorumluğu yerine getirmeli. Hep beraber; takım ruhuyla, aşkla ve şevkle gece-gündüz demeden çalışarak, başarımızı artırmalıyız” diye konuştu.

Okulların son üç yıllık ‘Ortak Sınav’ başarısının grafikler üzerinden değerlendirildiği toplantıda; Vali Deniz, okullarımızın başarı durumlarının Türkiye ortalamasının altında olmasının hiçbir mazeretinin olmayacağını belirterek, başta okul yöneticileri olmak üzere öğretmen ve velilerimize büyük sorumluluklar düştüğünü, önümüzdeki dönem alınacak sonuçların, bu sonuçlarla karşılaştırılacağını ve başarısı düşük olan okullarımızın yöneticilerinin gerekli sorumluluğu alacaklarını ifade etti.

1.Dönemde yapılan ‘Ortak Sınav’da il birincisi olan 50. Yıl Ortaokulunun  Müdürü Diyaeddin Okuyan´a başarı belgesi vereceğini belirten Vali Deniz, tüm okullarımızın Okuyan’ın öğretmenleriyle gerçekleştirmiş olduğu takım ruhunu ve başarısını örnek alması gerektiğini, 2. Dönemde yapılacak olan ‘Ortak Sınav’ için hedefler koyarak, istenilen düzeyin yakalanması için çalışma yürütmeleri gerektiğini belirtti.

 Eğitimin en önemli ayağı olan öğretmenlerin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeleri konusunda gerekli uyarılarda bulunan Vali Deniz, okullarda terör propagandası niteliğinde eylem ve davranışlarda bulunan her kim olursa olsun okullarda barındırılamayacağının altını çizdi.

Konuşmanın ardından toplantı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü uzmanları tarafından ‘Ortak Sınav’ sonuçlarına ilişkin yapılan sunumla devam etti.  Toplantı,  görüş ve önerilerin değerlendirilmesiyle sona erdi.

18-01-201718-01-201718-01-201718-01-201718-01-2017

 

 

 

 

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.