BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Ortak Sınav’ Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İlimizin 1.Dönem ‘Ortak Sınav’ değerlendirmesi Vali Ahmet Deniz başkanlığında yapıldı.
‘Ortak Sınav’ Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

‘Ortak Sınav’ sonuçlarının açıklanmasının ardından, ilimizin başarı durumunun değerlendirilmesi amacıyla ortaokul müdürleriyle gruplar halinde toplantılar gerçekleştirilerek, çözüm önerileri tartışıldı. Valilik Toplantı Salonunda Vali Ahmet Deniz’ in başkanlığında yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve okul müdürleri katıldı.

Toplantıda okul yöneticilerine hitaben kısa bir konuşma yapan Vali Deniz,  “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın başarısı için, bu şehirde eğitimde mesafe almak zorundayız. Çocuklarımızı iyi eğitmemiz lazım. Vatanını, bayrağını seven, milli ve manevi değerlere sahip bir gençlik yetiştirmeliyiz. Bu ülkenin birliğinden ve beraberliğinden daha önemli bir şey yoktur. Ülkemizin kalkınması için özelikle eğitimdeki başarımızı arttırmalıyız. Okul öncesi eğitimdeki okullaşma oranında elde ettiğimiz başarının aynısını “ Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar” projesinde ve “Batman Her Yerde Okuyor” kampanyasında da elde etmemiz için hepimize düşen sorumluluk çok çalışmaktır. Okullarımızın Ortak Sınav’daki mevcut durumlarını kabul etmemiz mümkün değil,  bu sebeple herkes kendini sorgulamalıdır. Başarımızı artırmak için herkes üzerine düşen sorumluğu yerine getirmeli. Hep beraber; takım ruhuyla, aşkla ve şevkle gece gündüz demeden çalışarak, başarımızı artırmalıyız. Ayrıca okullarımızın temizliğine önem vermeliyiz. Daha temiz bir Batman için de çalışmalıyız” diye konuştu.

‘Ortak Sınav’ sonuçlarının son üç yıldaki başarı grafiğinin okul okul değerlendirildiği toplantıda; Vali Deniz, okullarımızın başarı durumlarının Türkiye ortalamasının altında olmasının kabul edilmez olduğunu belirterek, başta okul yöneticileri olmak üzere öğretmen ve velilerimize büyük sorumluluklar düştüğünü, önümüzdeki dönem alınacak sonuçların, bu sonuçlarla karşılaştırılacağını ve başarısı düşük olan okullarımızın yöneticilerinin gerekli sorumluluğu alacaklarını ifade etti.

Eğitimin en önemli ayağı olan öğretmenlerin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeleri konusunda gerekli uyarılarda bulunan Vali Deniz, okullarda terör propagandası niteliğinde eylem ve davranışlarda bulunan her kim olursa olsun okullarda barındırılamayacağının altını çizdi.

Konuşmanın ardından toplantı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü uzmanları tarafından ‘Ortak Sınav’ sonuçlarına ilişkin yapılan sunumla devam etti.  Toplantı,  görüş ve önerilerin değerlendirilmesiyle sona erdi.

 

17-01-201717-01-201717-01-201717-01-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.