BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortak Sınav Bina Sorumluları Toplantısı

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı öncesi, Sınav Bina Sorumluları bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Ortak Sınav Bina Sorumluları Toplantısı

26-27 Kasım 2014 tarihlerinde yapılacak olan, TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı), Sınav Bina Sorumluları bilgilendirme toplantısı, Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Maarif Müfettişleri ve Eğitim Uzmanları katıldı.

Bilgilendirme toplantısının açış konuşmasını yapan, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı öncesi, sınav bina sorumluları bilgilendirme toplantısında sizinle bir arada olmak güzel, hoş geldiniz. Değerli arkadaşlar, geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz sınavın bu yıl ikincisini gerçekleştireceğiz. Bakanlığımızın üzerinde hassasiyetle durduğu, sistemin geleceğinin üzerinde temellendirilmeye çalışıldığı önemli bir sınav. Önümüzdeki süreç içinde 9. ve 10. Sınıflarında dâhil edileceği bir sistem. Bakanlığın bu sistemden taviz vermeyeceği gibi taşradaki en küçük hata merkeze büyük hata olarak yansıyacağını belirtmek isterim. Bu yıl sınavlarda A,B,C,D kitapçıkları şeklinde gerçekleşecek sınavda yanlışlar doğruları götürmüyor ancak doğrunun değerli olduğu bir sınav. Bakanlığımızın önemsediği bu sınav üzerinde hepimizin hassasiyetle duracağından hiç şüphem yoktur” diye konuştu    

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı, Sınav Bina Sorumluları bilgilendirme toplantısı, açış konuşmasının ardından slayt gösterisi eşliğinde, Şube Müdürü Orhan YAVUZ tarafından yapılan sunumla devam etti.  Bilgilendirme toplantısı soru cevap bölümüyle sona erdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.