BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarda 'Öğrenen Okul Projesi' Hayata Geçirildi

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan 2023 Batman Eğitim Akademileri iş birliğiyle; Finlandiya, Honk Kong, Japonya ve ABD'de incelemelerde bulunan ve birçok uluslararası/ulusal okullarda proje yürüten Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurahman EKİNCİ akademik rehberliğinde merkez 8(sekiz) okulda uygulamaya geçecek ''Öğrenen Okul Projesi'' başladı.
Okullarda 'Öğrenen Okul Projesi' Hayata Geçirildi

 Proje ile mevcut okulların yönetici, öğretmen ve öğrencilerin niteliğinin artırılması için yapılacak çalışmalarla akademik gelişim süreçleri desteklenecek. Proje Komisyonu üyeleri Prof. Dr. Abdurahman EKİNCİ, Maarif Müfettişleri Koordinatörü Hamit AYDIN, İl Şube Müdürü Abdurahman KARDAŞ ve 2023 Batman Eğitim Akademileri Koordinatörü Veysi BOZKURT; pilot seçilen okullardaki yönetici ve öğretmenlerle bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdiler. ''Öğrenen Okul Projesi'' kapsamında, yönetici ve öğretmenlere yapılan ihtiyaç analizi verilerine göre atölye çalışmaları, konferanslar, çalıştaylar, paneller ve sempozyumlar düzenlenerek, mesleki gelişimlerinin sağlanması hedeflenmektedir. Ayrıca öğrencilere Derinlemesine Öğrenme (Deep Learning) metoduyla, öğrencinin ilgi duyduğu bir alan ve kavram konusunda derinlemesine bilgi edinmeye teşvik edilecek; araştıran, analiz eden, kendini ifade eden bir sürece dahil olunacaklardır. Bir buçuk yıl sürecek projenin dönütlerinin olumlu olması durumunda, il geneli tüm okullarda yaygınlaştırılması planlanmaktadır.

Proje ile ilgili kısa bir değerlendirme konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN: "İlimizde başlanan 'Öğrenen Okul Projesi'ne katkı sunan Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurahman EKİNCİ'ye ve bu çalışmalarda emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ederim." dedi.

13-03-202013-03-202013-03-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.