BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Web Siteleri

Okul Web Siteleri

İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine;

Okul Müdürlüklerine;

 

      Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullar için Okul Web Sitesi Yönetim Paneli uygulaması Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından 19 Kasım 2012 tarihinde kurumların hizmetine açılmıştır. Okul web sayfalarında bulunan bilgilerin süratli ve doğru şekilde güncellenmesi veliler ve öğrenciler için büyük önem taşımaktadır. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri kendi ilçelerindeki okulların istatistiksel değerlendirmesini görebilmektedir. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri bu bilgileri Yönetim Panellerinde bulunan “Okul Web Siteleri” bölümünden görebilmektedirler. Okullarımız ise kendi istatistiksel oranlarını, okulun yönetim panelinin ana sayfasında bulunan pasta grafikle görebilmektedir. Okullar sayfalarında yaptıkları güncellemeleri “Yayınla” düğmesi ile yayınladıkları anda ana sayfalarında görülen pasta grafik, veriler tekrar kontrol edilerek sistem tarafından otomatik olarak değerlendirilecektir. Web sayfalarında güncelenmesi gereken alanlar, Web sitesi bulunmayan kurumlar ve Web sitesi güncelleme tarihleri  aşağıdaki linklerden indirilebilir.
    Okul web sayfalarının doğru ve etkili bir biçimde güncel tutulması için tüm İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince ve okullarımızca okullarımıza ait Web Sitesi Tamamlanma Oranlarının ve güncelleme tarihlerinin kontrol edilerek, eksik bölümlerin 31/01/2015 tarihine kadar tamamlanması ve güncellenmesi hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini rica ederim.


Mehmet Naci ŞEMDİNOĞLU
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı

 

 

Web sayfalarında güncelenmesi gereken alanlar,

Yeni açılan ve Web sitesi bulunmayan kurumlar

Web sitesi güncelleme tarihleri

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.