BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesi Eğitim Çalıştayı Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

  "Okul Öncesi Eğitimde Mevcut Durum ve Geliştirilmeye Açık Alanlar Çalıştayı" planlama ve değerlendirme toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN başkanlığında gerçekleşti.     
Okul Öncesi Eğitim Çalıştayı Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

"Okul Öncesi Eğitimde Mevcut Durum ve Geliştirilmeye Açık Alanlar Çalıştayı" planlama ve değerlendirme toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın konuşmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli Arkadaşlar, hedeflediğimiz "Okul Öncesi Eğitimde Mevcut Durum ve Geliştirilmeye Açık Alanlar Çalıştayı"nı Bakanlığımızın desteği ve Valiliğimizin oluruyla 1- 3 Kasım 2021 tarihlerinde ulusal düzeyde gerçekleştireceğiz. Çalıştayımıza Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu illerinin tamamı ve ülkemizin diğer coğrafi bölgelerinden de birer il katılım sağlayacak. Çalıştayımızın okul öncesi eğitime faydalı ve kazanım sağlayacak bir çalıştay olmasını hedefliyoruz. Ülkemizde ve ilimizde son 20 yılda eğitimin diğer alanlarında olduğu gibi okul öncesi eğitimde de ciddi bir ilerleme sağlandı. İlimiz, okul öncesi eğitim anlamında Ülkemizin en iyi illeri arasında yer alıyor. Özellikle son yıllarda yaptığımız çalışmalarla okul öncesi eğitimde okullaşma oranımız yüzde 95 seviyesine yükseldi. Yapacağımız çalıştay ile birlikte okul öncesi eğitime ciddi bir ivme daha kazandırmayı düşünüyoruz." dedi. 

Toplantı çalıştay da ele alınacak konu başlıkları ve devam eden hazırlıkların ele alınmasıyla devam etti.  Çalıştaydan çıkacak rapor 20. Eğitim şurasına sunulacak. Müdürlüğümüz binasında gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Şube Müdürleri Ömer ÇİÇEK, Abdurrahim KUSEN, Emrullah ASLAN ve çalıştay yürütme kurulu üyeleri katıldı.

20-10-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.