BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesi Eğitim Çalıştayı Hazırlık Planlama Toplantısı Yapıldı

'Okul Öncesi Eğitimde Mevcut Durum ve Geliştirilmeye Açık Alanlar Çalıştayı' hazırlık planlama toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN başkanlığında gerçekleşti.
Okul Öncesi Eğitim Çalıştayı Hazırlık Planlama Toplantısı Yapıldı

Müdürlüğümüz binasında gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Maarif Müfettişleri Koordinatörü Hamit AYDIN, Şube Müdürü Ömer ÇİÇEK ve yürütme kurulu üyeleri katıldı. 'Okul Öncesi Eğitimde Mevcut Durum ve Geliştirilmeye Açık Alanlar Çalıştayı' hazırlık planlama toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın konuşmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli Arkadaşlar, okul öncesi eğitimi gören çocukların, okul öncesi eğitimi görmeyen akranlarına göre eğitimin tüm kademelerinde daha başarılı ve daha uyumlu oldukları görülüyor. Ülkemiz son yıllarda okul öncesi eğitim faaliyetlerinde büyük bir gelişme ve ilerleme kaydetti. Son 20 yılda ülkemizde okul öncesine eğitime katılan öğrenci sayısı büyük bir artış göstererek yaklaşık 227 binden 1 milyon 630 bine ulaştı. Yine son 20 yılda okul öncesi kademesinde görev yapan öğretmen sayısı 12 binden 99 bine ulaştı.

İlimiz özelinde de okul öncesi eğitimde büyük bir ilerleme ve gelişme kaydettik. Hayata geçirdiğimiz projeler ve yaptığımız çalışmalar neticesinde okul öncesi okullaşma oranını %36 düzeyinden %90 civarına ulaştırdık. Okul öncesi eğitimini daha ileri bir seviye taşımak ve  fırsat eşitliğini sağlamak için 30 ilin katılımıyla 'Okul Öncesi Eğitimde Mevcut Durum ve Geliştirilmeye Açık Alanlar Çalıştayı' yapmayı planlıyoruz.

Bu çalıştayda okul öncesi eğitimin il bazlı, bölge bazlı ve ülke bazlı güçlü yanlarımızla geliştirilmeye açık alanları tespit ederek Bakanlığımızın aralık ayında gerçekleştireceği 20. Eğitim şurasına çalıştay raporu olarak sunacağız." dedi.  

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın konuşmasının ardından toplantı konuyla ilgili görüş ve önerilerle devam etti.

Kasım ayı başında ilimizin ev sahipliğinde yapılacak çalıştaya 30 ilden katılımın yanı sıra bazı üniversitelerden akademisyenlerde katılacak.   

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.