BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerine ‘Yönetim Becerileri ve Liderlik’ Semineri

Milli Eğitim Müdürlüğü Okul müdürlerine yönelik, ‘Yönetim Becerileri ve Liderlik’ konulu bir seminer verdi.
Okul Müdürlerine  ‘Yönetim Becerileri ve Liderlik’ Semineri

Atatürk Orta Okulu konferans salonunda gerçekleşen, Yönetim Becerileri ve Liderlik’ seminerine, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı. Seminer Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK’in açış konuşmasıyla başladı.

 Siz değerli okul yöneticileri, okul kültürünün en iyi temsilcisi olmak durumundasınız diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “Okul kültürünün geliştirilmesi ve iyileştirilmesi, bireysel gelişim sürecini ve başarılı okul liderliğini zorunlu kılar. Sosyalleşme sürecinde oluşturulan okul normlarının kurumsallaşması, güçlü okul toplumunda ihtiyaç duyulan temel bileşenler haline gelir. Güçlü bir okul toplumu, birçok farklı bireyin görüşlerinin bir sentezidir. Bunlar öğrencilere yüksek düzeyde yarar sağlayacak olan amaçlarda değer kazanır. Okul toplumunun sürekliliği, öğretmenleri ikame eder. Yani birinin yokluğunu diğeri telafi edebilme istek ve becerisini gösterecek bireyler haline gelmelerini sağlar. Kısacası yönetim becerisi, hayatı kolaylaştırma yolunda pratikler geliştirme, anlama ve değer verebilmedir. Eğitim kalitesini arzuladığımız düzeye çıkarabilmek için, öğretirken aynı zamanda öğrenen, birer yönetici olmak zorundayız. Yeniliğe ve bilgiye açık, yönetim anlayışımızı, içinde olduğumuz günü, bir önceki günden daha ileriye taşımış, bir çaba içinde olmalıyız. Bu gün burada bizimle birlikte olan, bilgi ve deneyimini bize aktaracak, değerli hocamız Prof. Dr. Necati CEMALOĞLU’na teşekkür ediyor, bu seminerin hepimize yararlı olacağına inanıyorum” dedi.

  Açış konuşmasının ardından, Gazi üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Necati CEMALOĞLU, yaklaşık 3 saat süren  ‘Yönetim Becerileri ve Liderlik’ seminerini verdi.

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.