BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürleri ve Kanaat Önderleri Bilgilendirildi

İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Arttırılması Teknik Destek Projesi kapsamında, okul müdürleri bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Okul Müdürleri ve Kanaat Önderleri Bilgilendirildi

Otel Turhan İzgi Toplantı salonunda gerçekleşen, İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Arttırılması Teknik Destek Projesi, okul müdürleri bilgilendirme toplantısına, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Şube Müdürü Beşir Tileği, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Uzmanı Songül Köçer, Mardin Bölge Koordinatörü Damla Güney, Proje Ekibi Uzman Ahmet Özırmak, Okul Müdürleri, Muhtarlar, İmamlar ve okul aile birliği başkanları katıldı. Toplantı Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik’in açış konuşmasıyla başladı. Çelik konuşmasında Batmanda ilkokul seviyesindeki okullaşmanın Türkiye ortalamasının üstünde olduğuna dikkat çekti.

ilkokullarda mevcut okullarımızın % 90’nı geçmişe göre daha iyi duruma geldi, çocukların okulda severek ve isteyerek kalmalarına zemin  hazırlama çalışmaları var diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik; “Okul öncesinde Batman’ın istenilen seviyeye gelmesi için çalışmalarımız devam etmekte. 4+4+4 eğitim sistemine geçilmesi ile ilk 4 diliminde ihmal edilen çocuklarımız nitelikli eğitime kavuştu. Toplumdaki her fert bizim için önemli bu nedenle okuma çağındaki her çocuğun okula kazandırılması çalışmalarımız toplumun kanaat önderleriyle el birliği içinde devam edecek. Bu toplantımızın  ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Açış konuşmasının ardından teknik destek ekibinin proje tanıtımı ve ardından  Milli Eğitim Bakanlığının temsilcisinin konuşmasıyla devam etti.Toplantının öğleden sonraki bölümünde toplumun kanat önderlerine yönelik bölümde Milli Eğitim Bakanlığının temsilcisinin konuşması, teknik ekibin proje tanıtımı ve Teknik Destek Ekibi Milli Eğitim Bakanlığı temsilcisinin kanat önderlerinin eğitime katkısı konusundaki konuşmasıyla toplantı sona erdi.

Batman’ında aralarında bulunduğu 12 ilde uygulanan proje 23 Ekim 2013 yılında başlamış olup 24 ay sürecek. AB Mali katkısı ile Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından, uygulamaya konulan bu proje ile ilk ve orta okul çağındaki çocukların, okula devam oranlarını arttırmayı hedeflemekte.


Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.