BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürleri İle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından her ay okul müdürleriyle yapılan değerlendirme toplantısı bu ay İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleştirildi.
Okul Müdürleri İle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Kültür Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen değerlendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Abdurrahman Kardaş ve ilimiz merkezde eğitim veren tüm okul müdürleri katıldı. Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, aylık değerlendirme toplantılarına çok önemli bir mazeret yoksa mutlaka katılım sağlanmasını istedi.

Kurtaran; “Değerli arkadaşlar sene başında her ay bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapacağımızı belirtmiştik. Bu toplantılarımızda eksikliklerimize karşı alacağımız tedbirleri ve bir sonraki aya kadar yapmamız gerekenleri istişare edeceğimizi dile getirmiştik. Bu ay ki toplantımızın en önemli maddesi ilimizde yapılacak olan kitap fuarıdır. Kitap fuarı deyince ilk akla gelenler eğitimcilerdir. Kitap fuarının en iyi şekilde gerçekleştirilmesi ve bundan sonraki yıllara şimdiden bir altyapı oluşturması için hepimizin elini taşın altına koyması gerekiyor. Cumartesi günü açılışından önümüzdeki hafta kapanışına kadar fuarın işleyişinin içinde olmalıyız. Öncelikle öğrencilerimizin öğretmenleriyle beraber kitap fuarını gezmesini sağlamalıyız. İlimize gelecek olan yazarların bir kısmını okullarımızda öğretmen ve öğrencilerimizle buluşturacağız.

Bir diğer konumuz ÖSYM sınavları ile ilgili yapılan değişikliktir. Yapılan bütün değişiklikleri rehber öğretmenlerimizin çok iyi bir şekilde analiz etmesi gerekiyor. Okullarda mutlaka rehber öğretmenleri 12. sınıf öğrencilerimizle buluşturunuz ve onları bilgilendirmelerine yardımcı olunuz.” dedi.  

20-10-201720-10-201720-10-201720-10-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.