BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen Buluşmalarının Konukları Gönüllü Öğretmenlerden Oluşan Etkinlik Guruplarıydı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün 4 yıldan bu yana gerçekleştirdiği ‘Öğretmen Buluşmaları’toplantılarının bu haftaki konukları gönüllü öğretmenlerden oluşan etkinlik gurupları oldu.
Öğretmen Buluşmalarının Konukları Gönüllü Öğretmenlerden Oluşan Etkinlik Guruplarıydı

Öğretmenevinde gerçekleşen bu haftaki Öğretmen Buluşmalarındaöğretmenlere hitap eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran gönüllülük esasına dayanılarak yapılan çalışmaların önemine dikkat çekti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran; “ Biz çok güzel bir şey için yola çıktık. Öğretmenler her güzelliğin gönüllü öncüsüdür.Bakın Türkiye’de ne kadar Sivil Toplum Kuruluşu varsa içinde mutlaka gönüllü öğretmenler vardır. Zaten bu kurumlar, bu dernekler gönüllü yardımlarla, desteklerle güç alıyor.

Toplumun gönüllülüğe, merhamete ihtiyacı var. Onun için biz bu manadasiz değerli öğretmenlerimizle yapacağımız gönüllülük esasına dayanan çalışmaları çok değerli görüyoruz. Öğretmenlerimizin gönüllü olarak canla başla yaptığı o kadar iş var ki kelimelerle anlatılmaz.Fakatgönüllülüğü bazen sistematik bir şekilde yapamıyoruz. Bu adım aynı zamanda hedeflediğimiz sistematiği de beraberinde getirecektir.

Yapacağınız çalışmalarıherkes bilsin ki örnek olsun. İyi örneklerin bilinmesi, çoğalması lazım. Öğretmen yaşadığı toplumu doğru şekilde yönlendirecek hem doğru bir rol model olacak hem de toplumda doğru rol modellerin yetişmesine vesile olacak.

Yapacağınız çalışmalarda size başarılar diliyor, topluma yapacağınız katkılarınız için size teşekkür ediyorum.” diye konuştu. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran yaptığı konuşmanın ardından öğretmen buluşmalarına katılan gönüllü öğretmenlerin sunumlarını ve önerilerini dinledi.

09-03-201909-03-201909-03-201909-03-201909-03-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.