BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilere YKS Tercih Danışmanlığı Hizmeti Verilmeye Başlandı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı RAM (Rehberlik Araştırma Merkezi) tarafından Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) tercihlerini yapacak öğrenciler için 06-14 Ağustos tarihleri arasında tercih danışmanlık hizmeti verilmeye başlandı.
Öğrencilere YKS Tercih Danışmanlığı Hizmeti Verilmeye Başlandı

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Rehberlik Araştırma Merkezi Koordinatörlüğünde oluşturulan YKS Tercih Danışmanlığı Birimleri; öğrencilerin ilgi, istek, yetenek, başarı, kişilik özellikleri ve gelecek planlamaları doğrultusunda öğrencilerin kendisini tanıması ve sağlıklı tercihler yapması amacıyla hizmet vermeye başladı.

Batman Merkezdeki her ortaöğretim kurumu bünyesinde, toplam 75 Rehberlik Öğretmeni tarafından 06-14 Ağustos tarihleri arasında verilecek tercih danışmanlığı hizmeti, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden 10:00 ile 16:00 saatleri arasında online şekilde hizmet verecektir.

Mezun durumda olan ya da internet erişimi bulunmayan öğrencilere ise, Batman Rehberlik ve Araştırma Merkezi 0488 212 16 45 numaralı telefon hattından tercih danışmanlığı hizmeti verilecektir.

07-08-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.