BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilere Tablet Dağıtımı Başladı

Ülke geneli yapılan eş zamanlı tablet dağıtım töreni ilimizde Raman Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi
Öğrencilere Tablet Dağıtımı Başladı

Raman Anadolu Lisesinde gerçekleşen Tablet dağıtım törenine Vali Azmi Çelik, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M.Naci Şemdinoğlu, Şube Müdürü Mehmet Işık, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı. ‘Fatih Projesi’ kapsamında bu güne kadar ülke genelinde geniş bant hızlı internet altyapısı ve etkileşimli tahta kurulumları tamamlanmış okullarda, tüm öğretmenlere ve 9. sınıf öğrencilerine toplam, 737 bin 800 adet tablet bilgisayar dağıtıldı. Bakanlığın planlamasına göre, 2015 yılı içerisinde yaklaşık 700 bin tabletin dağıtımı planlanmış olup, bu plan çerçevesinde tablet dağıtımı eş zamanlı tüm yurtta başladı. İlimizde de bu kapsamda 9. Sınıf öğrencilerine tablet dağıtımına başlandı. Raman Anadolu Lisesinde yapılan tablet dağıtım töreninde öğrencilere tabletleri Vali Azmi Çelik ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik tarafından verildi. Tablet dağıtımında öğrencilerle sohbet eden Vali Azmi Çelik, eğitimde teknolojinin kullanılmasının önemine vurgu yaptı ve tabletlerin hayırlı olmasını diledi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, ‘Fatih Projesi’ kapsamında ülke genelinde, Şubat 2016 yılında 10 milyon 600 bin adet tablet bilgisayar dağıtımının 5. ve 9. Sınıf öğrencilerine yapılması hedeflendi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.