BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilere Kariyer Günleri İle Meslek Tanıtımı Yapıldı

Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından lise öğrencilerine, kariyer günleri kapsamında 2 gün süren meslek tanıtımı yapıldı.
Öğrencilere Kariyer Günleri İle Meslek Tanıtımı Yapıldı

Atatürk Ortaokulu konferans salonunda gerçekleşen meslek tanıtım seminerine, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M.Şafi ÖZPERK, Öğretmenler ve Lise Öğrencileri katıldı. 2 gün süren meslek tanıtım programının ilk gününde, hukuk, psikoloji, çocuk gelişimi ve spor bölümü, ikinci gününde tıp, hemşirelik, elektrik elektronik ve ilahiyat bölümleri ile ilgili mesleğin uzmanları tarafından öğrencilere bilgi verildi. Öğrencilere meslekleri tanıtan uzman katılımcılar, mesleğin özelliklerini ve inceliklerini anlattılar. Meslek tanıtım oturumlarında sunumların ardından, soru cevap bölümüyle oturumlar tamamlandı.

Kariyer günleri programı ile ilgili bilgi veren, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M.Şafi ÖZPERK; “ Rehberlik Araştırma Merkezimiz tarafından, öğrencilere kariyer günleri adı altında meslek tanıtımı yapılarak, öğrencilerimizin gelecekte seçmek istedikleri meslek hakkında, bilgi sahibi olmaları hedeflendi. Seminerlerde elde ettikleri bilgi ile hangi mesleği neden seçecekleri ve nasıl bir yol takip edeceklerini öğrenme fırsatı elde ettiler. Meslek tanıtım programına katılarak, bilgilerini öğrencilerimize aktaran değerli konuklarımıza ve programı düzenleyen Rehberlik Araştırma Merkezi idareci ve rehber öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.