BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerden Temiz Okul, Temiz Mahalle, Temiz Çevre Kampanyası

Sakarya İlkokulu koordinatörlüğünde öğrenciler, Petrolkent ve Hürriyet Mahallesinde temizlik kampanyası gerçekleştirildi.
Öğrencilerden Temiz Okul, Temiz Mahalle, Temiz Çevre Kampanyası

Sakarya İlkokulu koordinatörlüğünde gerçekleşen temizlik kampanyasına, Milli Eğitim Müdür Vekili M. Naci Şemdinoğlu, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zübeyir Yılmaz, Şube Müdürü Beşir Tileği, Batman Çevre Gönüllüleri Dernek Başkanı Recep Kavuş, Mazlum-Der Şube Başkanı Hasan Argunağa, destek veren okulları idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Sakarya İlkokulu koordinatörlüğünde gerçekleşen temizlik kampanyasına, TPAO 100. Yıl İlkokulu, Atatürk Anadolu Lisesi ile Damla Anaokulu öğrencileri katılarak destek verdi. İki mahalleyi kapsayan temizlik kampanyasına, Sakarya İlkokulu bahçesinde start verildi. Start öncesi kısa bir konuşma yapan, Milli Eğitim Müdür Vekili M. Naci Şemdinoğlu temizliğin önemine değindi.

Sağlıklı bir yaşam için, temiz bir ortama ihtiyaç var diyen, Milli Eğitim Müdür Vekili M. Naci Şemdinoğlu; “Sevgili öğrenciler temizlik imandandır, inancımızda bizim temiz olmamızı emrediyor. Bu gün yapacağınız temizlik etkinliği ile yaşadığınız sokağınızı, caddenizi ve mahallenizi temiz bir hale getireceksiniz, en önemlisi, büyüklerinize temiz bir çevrede yaşamak istediğinizin mesajını vereceksiniz. Temizlik alışkanlığının topluma yerleşmesi, sizin katkınızla çok daha hızlı bir şekilde, gerçekleşeceğine inanıyorum. Bu anlamlı etkinlikte emeği geçen, İdareci ve öğretmen arkadaşları ile siz sevgili öğrencileri kutluyorum” dedi.

 Etkinliğe destek veren, Batman Çevre Gönüllüleri Dernek Başkanı Recep Kavuş ve Mazlum-Der Şube Başkanı Hasan Argunağa adına kısa bir konuşma yapan Argunağa; “amaç topluma temiz bir çevrenin oluşması mesajını vermektir. Okul Müdürümüz Necat Yıldırım ve destek veren diğer okul idarecilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yapılan kısa konuşmaların ardından öğretmen ve öğrencilerle birlikte, Petrolkent ve Hürriyet Mahallesini kapsayan, temizlik kampanyası kapsamında çöp toplandı.

Kardelen Anaokuluna Ziyaret

Gerçekleşen temizlik kampanyasının ardından, Milli Eğitim Müdür Vekili M. Naci Şemdinoğlu, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zübeyir Yılmaz ve Şube Müdürü Beşir Tileği, Batman Kardelen Anaokulunu ziyaret ettiler. Okul bahçesinde devam eden çevre düzenlemesini yerinde gördüler, Anaokulu Müdürü Burcu Mert’ten çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

      

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.