BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerden Kutlu Doğum Programı

Vali Zeki Şanal Ortaokulunda, Kutlu Doğum haftası nedeniyle, Kutlu Doğum programı düzenlendi.
Öğrencilerden Kutlu Doğum Programı

Okul bahçesinde düzenlenen, ‘Kutlu Doğum Programı’na, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, İl Müftüsü Hasan Çağlar, Şube Müdürü Abdulhakim Doğu, Öğretmenler, Öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı. Program kelamın en güzeli olan Kur-an’ı Kerim tilavetiyle başladı. Kur-an’ı Kerim tilavetinin ardından, İl Müftüsü Hasan Çağlar bir konuşma yaptı. Çağlar konuşmasında, Peygamber efendimizin güzel ahlakından söz etti ve peygamber efendimizin sadece insanlara değil tüm âlemlere rahmet olarak gönderildiğini ifade etti. İl Müftüsü Çağların ardından Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik bir konuşma yaptı

 “Bu güzel günde hepimiz peygamberimizin doğum gününü kutlamanın coşkusuyla bir araya geldik” diyen Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik; “ Bu günün bir diğer güzelliği de, İslam’da önemli olan 3 ayların başlangıcı olması. Güzellikler bir arada ve gerçekten bir rahmet günü. Medeniyetimizin esas unsuru olan Hz. Resululah’ı ve özellikle siz sevgili çocuklara, gösterdiği sevgi kelimelerle anlatılamaz. Bu anlamlı günde bizimle birlikte olan il müftümüz ve müftü yardımcımız ile değerli velilerimize teşekkür ediyor, programda emeği geçen, idareci öğretmen ve sevgili öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.   

Yapılan konuşmaların ardından öğrencilerin okuduğu mevlit ve ilahilerle program devam etti. Program kutlu doğum haftası nedeniyle yapılan, kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmedi ile sona erdi.

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.