BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Münazarada Eğitimi Tartıştı

Yahya kemal Beyatlı Anadolu Lisesi öğrencileri, münazara yarışmasında eğitimi işledi.
Öğrenciler Münazarada Eğitimi Tartıştı

Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi, konferans salonunda gerçekleşen münazara yarışmasına, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Okul Müdürü İsmet Ürüt, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı. Gerçekleşen münazara yarışmasında öğrenciler, eğitimde zorunlu eğitim olmalı mı? Olmamalı mı? Konusunu işledi. Öğrenciler her iki durumda, eğitimin artı ve eksilerini içeren beyin fırtınası yaptılar. Münazara yarışmasını izleyen Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, öğrencilerin toplumu ilgilendiren konulara duyarlı olması, sevindirici diye konuştu.

Bu gün burada sizinle birlikte olmaktan mutluluk duydum diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik; “Orta öğretim kurumlarımızda okuyan gençlerimizin, toplumsal sorunların farkına varıp, çözümler üzerinde düşünmeleri, çözüm önerileri geliştirmeleri ve bu süreçte kafa yormaları çok önemli. Tarihi süreç içinde, eğitim konusu zaman, zaman, karşıt fikirli akımlarca da tartışılmış bir konu, bir taraf eğitime karşı çıkarken, bir taraf da eğitimin gerekli olduğunu savunmuştur. Bende, eğitimin insan için vazgeçilemez bir olgu olduğunu düşünüyorum. İnsanlığın var oluş gününden bu tarafa, eğitimsiz bir an geçmemiştir. Önemli olan medeni bir şekilde tartışmamız ve bu zeminde tartışmayı öğrenmemizdir. Gençler sadece ülkemizin değil, dünyanın sorunlarını tartışmalı, ama iyi niyetle ve perspektiflerini geniş tutarak tartışmalılar. Unutmamalıyız ki, konuşmadan, düşünmeden, tartışmadan iyiye ulaşamayız, kendimizi geliştiremeyiz. Ama bunu yaparken nasıl yapmamız gerektiğini, aslında okulda öğreniyoruz, bu açıdan eğitim önemli. Ben bu anlamlı münazarada emeği geçen, okul idaresi, öğretmenler ve öğrencilerimizi kutluyorum ” dedi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.