BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Karne Sevinciyle Yaz Tatiline Başladı

İlimizde Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede yaklaşık 170 bin öğrenci karnelerini alarak, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılına veda ederek yaz tatiline başladı.
Öğrenciler Karne Sevinciyle Yaz Tatiline Başladı

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesi nedeniyle yılsonu karne dağıtım töreni Batman Merkez Zübeyde Hanım İlkokulunda yapıldı. Törene, Vali Vekili Şevket Aksoy, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Şube Müdürü Beşir Tileği, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katıldı. Karne töreni için okula gelen Vali Vekili Şevket Aksoy’u Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Şube Müdür Beşir Tileği ve Okul Müdürü Bülent Eren karşıladı. Zübeyde Hanım İlkokulunda gerçekleşen karne dağıtım töreninde Vali Vekili Aksoy ve Milli Eğitim Müdür Çelik minik öğrencilere karnelerini dağıtıp, iyi tatiller dilediler.

Karne töreninde öğrencilere konuşan Vali Vekil Şevket Aksoy; “Sevgili çocuklar, yıl boyunca yaptığınız çalışmalardan dolayı sizi tebrik ediyorum. Sizi çok güzel bir gelecek bekliyor. İnşallah kendiniz, aileniz ve ülkeniz için çok faydalı birer insan olacaksınız, bunun içinde çok iyi bir eğitim, çok iyi bir eğitim içinde çok çalışmanız şart. Eğitim sezonu boyunca çalıştınız şimdi tatil başlıyor, tabi hem eğlenecek ve dinleneceksiniz, ama aynı zamanda, gelecek eğitim yılına da hazırlanmayı ihmal etmeyeceksiniz. Her fırsatta kitap okuyun, Bu gün karne alan tüm öğrencilerimize, mutlu ve güzel iyi bir  tatil diliyorum. Eğitim sezonu boyunca öğrencilerimizi geleceğe hazırlayan tüm öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

 Karne töreninin ardından bir açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik; “Bir eğitim öğretim sezonunu hayırlısıyla kazasız belasız bitirdik. İlimiz genelinde yaklaşık 170 bin öğrencimiz okudukları sınıfı bitirerek mezun olmanın heyecanını yaşıyor, bizde öğretmen ve idareciler olarak, öğrencilerle aynı heyecanı yaşıyoruz, mutluyuz. Bu sene okullarımızda çok güzel etkinlikler yapıldı. İlk defa bu yıl Batman’da, yapılmış bilimsel araştırmalardan, sergilerden, velilerle ilgili etkinliklerden, çok güzel örnekler çıktı. Bu Batman adına umut verici. Yine bu yıl okul dönüşümlerimiz tamamlandı, çok güzel okullarımız faaliyete geçti, bu yıl donatım anlamında da çok fazla mesafe kat ettik. İnanıyorum ki önümüzdeki dönemlerde, çok daha kaliteli eğitim verme imkanımız olacak. Ben bu vesile ile eğitim öğretim sezonu boyunca, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan idareci ve öğretmenlerimize, bizi her türlü şartlarda destekleyen velilerimize, kurum amirlerimize ve üst yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimize ve sevgili öğrencilerimize verimli bir tatil geçirmelerini diliyorum” diye konuşan Çelik, yılsonu karnelerini alan tüm öğrencilere iyi tatiller diledi ve öğrencilere 3 aylık yaz tatilinde bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.