BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci Servisi Şoförlerine ‘Madde Bağımlılığı’ Semineri

Batman’da öğrenci taşıyan servisi şoförlerine, ‘Madde Bağımlılığı’ konusunda seminer verildi.
Öğrenci Servisi Şoförlerine ‘Madde Bağımlılığı’ Semineri

Kültür Merkezi A salonunda gerçekleşen ‘Madde Bağımlılığı’ seminerine, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Abdurrahman Kardaş ve öğrenci taşımacılığı yapan öğrenci servisi şoförleri katıldı. Seminerin açış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, nesli korumanın herkesin görevi olduğuna dikkat çekti. Kurtaranın ardından Doç. Dr. Ömer Miraç Yaman, öğrenci servisi şoförlerine ‘Madde Bağımlılığı’ konusunda seminer verdi.

Milli Eğitim Müdürü Kurtaran; “Değerli arkadaşlar, günün belirli saatlerinde öğrencilerimizle baş başasınız. O yaştaki çocukların ve gençlerin, özellikle büyüklerin davranışlarına özenip, onların davranışlarını taklit etmeye çalıştıklarını hepimiz biliyoruz. Nesli kötülükten, kötü alışkanlıktan ve tehlikelerden korumak hepimizin vazifesidir, aynı zamanda bu Cenabı Hakkın da bize bir emridir. Nesli korumak sadece canı korumak değildir, ruhunu, ahlakını ve kişiliğini korumak da buna dâhildir. Her ferdin vazifesi, bu korumayı sağlayacak bir davranış içinde olmaktır.  Günümüzde çocuklara yönelik o kadar çok olumsuz dış etken var ki, sadece milli eğitim ve öğretmenlerle bunu engellemek mümkün değildir. Sizin çabalarınız ve diğer vatandaşların çabalarıyla, hep beraber geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızı, her türlü kötü alışkanlık ve tehlikeden korumalıyız. Bu konuda üzerinize düşeni yaptığınızı biliyoruz, ancak çocukların sizi taklit etme noktasında meyilli olduklarını bilerek, daha hassas olmanız önemli. Bu konuda bugün bizimle birlikte olan hocamız Doç. Dr. Ömer Miraç Yaman, size önemli bilgiler verecektir. Ben aramızda olan değerli hocamıza ve seminere katılımınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyor, seminerin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

19-04-201619-04-201619-04-201619-04-201619-04-201619-04-201619-04-2016

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.