BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ödüllü “Hayat Matematik Projesi” Start Aldı

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batman Anadolu Lisesi işbirliği ile hayata geçirilen “Hayat Matematik Projesi” kapsamındaki, Matematik yarışmasının tanıtım semineri yapıldı.
Ödüllü “Hayat Matematik Projesi” Start Aldı

Batman Anadolu Lisesi konferans salonunda, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK başkanlığında verilen seminere, Şube Müdürü Abdurrahman KARDAŞ, Proje Koordinatörü Metin ÖRGE, Okul Müdürleri ve Ortaokulların Matematik Zümre Başkanları katıldı. Şube Müdürü Abdurrahman KARDAŞ projenin uygulama safhaları ve nasıl uygulanacağı konularında bilgi verdi. Verilen bilginin ardından, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK bir konuşma yaptı.

Projeler öğrencilerin ufkunu geliştirmeli diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “Matematik dersi zor olmaktan çıkarılmalı ve Matematiği hayatın her safhasında özümsenerek hayata bakışımızı değiştirmeli. Matematik, insan yeteneklerinin ortaya çıkarılmasında, yönlendirilmesinde, insana sistemli ve mantıklı bir düşünce alışkanlığının kazandırılmasında amaç ve insanın tüm etkinliklerinde kullanılan bir araçtır. Öğrencilerin matematik dersinde başarılı ya da başarısız olmalarında, matematiği sevmelerinde tutumların rolü büyüktür. Tutumlar başarıyı, başarı da tutumları etkilemektedir. Unutmamalıyız ki; Öğrencilerde matematiğe karşı olumlu, ya da olumsuz tutum oluşmasında, matematiği sevmenin rolü büyüktür. Bu çerçevede öğrencilerimizin, matematik öğrenimine en üst düzeyde katkı sağlamak amacı ile Müdürlüğümüz ve Batman Anadolu Lisesi Matematik Zümresi işbirliği ile ‘Hayat Matematik Projesi’ hayata geçirilmiştir. Yarışma sonucu dereceye giren öğrencilere ödül verilerek, matematik dersini sevmeleri sağlanacaktır” dedi.

Milli Eğitim Müdürü ÇELİK’in konuşmasının ardından, Proje Koordinatörü Batman Anadolu Lisesi Matematik öğretmeni Metin ÖRGE, projenin amaçları ile ilgili bir sunum yaptı.

“HAYAT MATEMATİK” yarışması Batman Anadolu Lisesinde, 02.05.2015 Cumartesi saat 10.00’ da yapılacak. Yarışmada 1. olan okul takımına 3 adet tam altın, 2. olan okul takımına 3 adet yarım altın ve 3. olan okul takımına 3 adet çeyrek altın ödül olarak verilecek.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.