BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar´ Projesinin Tanıtımına Vali Deniz Katıldı

Vali Ahmet Deniz, “Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar” projesinin devam eden tanıtım toplantılarından birine katıldı.
´Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar´ Projesinin Tanıtımına Vali Deniz Katıldı

Müdürlüğümüz tarafından Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen toplantıda, eğitimciler ile bir araya gelen Vali Deniz; ilimizde eğitimdeki başarı çıtasının yükseltilmesi için el birliği ile çalışılması gerektiğini belirtti.

İlimizde eğitim konusunda yaşanan sorunlar ve nitelikli eğitimin geliştirilmesi için yapılaması gereken çalışmaların ele alınarak değerlendirildiği toplantıda, öğretmenlere seslenen Vali Deniz: “Gelişmiş toplumların temelinde iyi bir eğitim vardır. Gelişmiş toplumlar elindeki bilgiyi teknolojiye dönüştüren, nitelikli ve eğitimli insanlar sayesinde başarı elde etmişlerdir. İlimizde uyguladığımız “Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar Projesi” eğitimli ve nitelikli insanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bizler bilgi üreten, bilim üreten bir kültürden geldik. Özverili, gayretli bir çalışma ile eğitimde, teknolojide ülkemiz kalkınıp gelişecektir. Akademik başarının yanında milli ve manevi değerlere sahip, vatanını bayrağını seven, vatanperver bir nesil yetiştirmek her şeyin üstündedir.

15 Temmuz darbe girişiminde vatanını bayrağını seven halkımızın, tankların ve mermilerin önündeki asil ve dik duruşu sayesinde bugün bizler buralardayız. Türkiye 20 yıl önceki Türkiye değil. Türkiye fikir ve düşünce üretiyor. Türkiye, gelişip büyüdükçe bu coğrafyada birilerini rahatsız ediyor. Çünkü onların hafızalarında 1071 Malazgirt Zaferi var, İstanbul’un Fethi var. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cihan İmparatorluğu’nun mirası üzerine kurulmuş bir devlet olduğunu çok iyi biliyorlar. Bizler birlik beraberlik içinde olduğumuz sürece bunlar hain emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklardır.” dedi.

Çocuklarımızın; sevgiyle, hoşgörüyle, kardeşlik duygularıyla, insani değerlerle kültürlü yetenekli bireyler olarak yetiştirilmesi gerektiğini belirten Vali Deniz;  “Batman eğitim konusunda hak ettiği yerde değil. Ama bunu değiştirmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz.  “Çocuğumu Seviyorum Anaokuluna Gönderiyorum” projesiyle Batman, okul öncesi eğitimde yakaladığı başarıyla Türkiye’de örnek bir il olarak gösterilmeye başlandı. ‘Nitelikli Eğitimde Kararlı Adımlar projesi’ ile de eğitimdeki eksikliklerin giderilmesini hedefliyoruz.” dedi.

Vali Deniz, konuşmasının sonunda özverili bir şekilde mesleğini severek yapan öğretmenlere teşekkür etti. Yapılan sunumun ardından toplantı sona erdi.

15-02-201715-02-201715-02-201715-02-201715-02-201715-02-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.