BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mustafa Kemal Atatürk Ölümünün 77.Yıldönümünde Anıldı

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete intikalini 77. yıl anma programı, Valilik bahçesinde Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı, ardından Kültür Merkezinde gerçekleşen anma programı ile sona erdi.    
Mustafa Kemal Atatürk Ölümünün 77.Yıldönümünde Anıldı

 Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete intikalini 77. yılı anma etkinliği, Valilik bahçesindeki Atatürk Anıtına Valilik ve Garnizon komutanlığı çelenklerinin konulmasıyla başladı. Saat 09.05 geçe il genelinde sirenlerin çalınmasıyla, İki dakika süren siren eşliğinde saygı duruşunun ardından, çelenk sunma töreni istiklal marşının okunmasıyla sona erdi.

 Çelenk sunma töreninin ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programı Kültür merkezinde saat 10’da devam etti. Kültür merkezindeki anma programına Vali Azmi Çelik, Garnizon komutanı Tuğgeneral Fuat Güney, Başsavcı Kasım Tüten, Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Resmi Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve Öğrenciler katıldı. Anma programı Saygı duruşu ve İstiklal Marşın okunmasının ardından Atatürk’ün kişiliğiyle ilgili sinevizyon gösterisi eşliğinde Batman Mezopotamya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Lütfi Dıman günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.  Anma programı Sarı Zeybek adlı film gösterisinin ardından Batman Mezopotamya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları oratoryo gösterisi ve okunan şiirlerle devam etti. Program müzik öğretmenleri tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirilmesinin ardından, 10 Kasım Atatürk’ü anma programı kapsamında düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

 Tören sonrası anma etkinliklerinde görev alan, öğretmen ve öğrencileri kutlayan, Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan toplu hatıra fotoğrafı çektirdi

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.