BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüzde Öğrenci Yerleştirme Komisyonu Kuruldu

Herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler okullardaki boş kontenjanlara öğrenci yerleştirme komisyonunca yerleştiriliyor.
Müdürlüğümüzde Öğrenci Yerleştirme Komisyonu Kuruldu

Milli Eğitim Bakanlığımız (MEB) tarafından gerçekleştirilen, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki yerleştirme sonuçları  'meb.gov.tr' internet adresi üzerinden açıklandı. Yerleştirme esas nakil sonuçlarının ilan edilmesinin ardından LGS'de hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler boş kalan kontenjanlara yerleştirme başvuruları illerde kurulan yerleştirme komisyonlarınca değerlendiriliyor.

Tercih döneminde yapılan tercihle bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrencilerin istedikleri ve boş kontenjanı olan bir ortaöğretim okul türüne yerleştirilmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde kurulan öğrenci yerleştirme komisyonu çalışmaları başladı. 09-13 Ağustos tarihleri arasında açıkta kalan öğrenciler yerleştirme komisyonuna müracaat ederek okullarda bulunan boş kontenjanlara yerleştirileceklerdir. Halen herhangi bir liseye yerleşmeyen öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları için belirlenen süre içinde velileriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz giriş katında hizmet veren öğrenci yerleştirme komisyonuna müracaat etmeleri gerekmektedir.

  09-08-202109-08-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.