BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK’ten 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

     
  Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK’ten 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Bugün mesleğimizin gurur ve onurunu bir kez daha yakından hissettiğimiz bir gün. Sorumluluğu ve onurunun her türlü değerin önüne geçtiği bir uğraş olan öğretmenliği sadece meslek olarak görmek elbette yetersiz kalacaktır. Bir milletin kaderini değiştirecek güce sahip olan, her insanın hayatında silinmez izler bırakan, her çocuğun kendi yolunu bulmasında ona rehberlik eden öğretmenlerimizin; heyecan duyarak, inanarak, severek, fedakârlık göstererek sürdürdükleri bu değerli çabanın bilgi toplumundaki yeri ve önemi geçmişle kıyaslanmayacak kadar büyüktür. Diğer meslek gruplarından farklı olarak malzemesi insan olan bir sanatı icra eden öğretmenlerimizin etkisi, öğrencileri ve okulla sınırlı olmayıp aynı zamanda toplumu da etkileme gücüne sahiptir.

 Ülkemizin ve geleceğimizin inşasında en büyük pay hiç kuşkusuz eğitimcilerin ve eğitim kurumlarınındır. Bu çok önemli görevin sahibi siz değerli meslektaşlarımın çocuklarımızı ve gençlerimizi Millî Eğitimin genel amaçlarında ifade edilen iyi insan, iyi vatandaş ve iyi bir meslek ve iş sahibi yapmaya yönelik gayretleri her türlü takdirin üzerindedir.

Önceden planlanmış bir programla; Almanya’da meslek lisesi öğrencilerinin eğitim uygulamalarını yerinde görmek, buradaki uygulamaları ilimizde hayata geçirmek amacı ile bu önemli günde aranızda bulanamamanın üzüntüsü içindeyim. İnanıyorum ki her günü diğerinden değerli gün olan öğretmenlik mesleğinin, Yurdumuzun her köşesinde olduğu gibi ilimizde de yılmadan, usanmadan görev yapan saygıdeğer arkadaşlarımın bu özel günü olan 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, Böylesine onurlu ve güzide bir mesleğin üyesi olmanın verdiği mutlulukla, öğretmenlik mesleğine yeni başlayan genç öğretmen arkadaşlarıma başarılı ve huzurlu yıllar diler,  meslekten emekli olmuş öğretmenlerimize yapmış oldukları hizmetleri dolayısıyla minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

 

 

                                                         İl Milli Eğitim Müdürü

                                                        Mehmet ÇELİK

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.