BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi’nin Z- Tipi Kütüphanesini Törenle Açtı

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, 2014-2015 Eğitim Öğretim sezonunda okul içinde yapılan törenle Batman Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi bünyesindeki 3025 kitap kapasiteli Z-tipi kütüphanenin açılışını yaptı.
Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik  Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi’nin Z- Tipi Kütüphanesini Törenle Açtı

Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi bünyesindeki Z-tipi kütüphanenin açılışına gelen Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik ve 44. Bölge Batman Eczacı Odası Başkanı M. Emin Beyaz’ ı Okul Müdürü İsmet Ürüt ve Öğretmenler karşıladı.

Kütüphane için  yeni kitaplar kazandıran Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik; yaptığı açılış konuşmasında:  Kitapların olmadığı bir dünya düşünülemez. Eğitimin, bilimin, sanatın temeli kitaba dayanır. İnsanlar için bu kadar değerli olan kitaplar kütüphanelerde korunur ve araştırmacıların, öğrencilerin, tüm insanların hizmetine sunulur.

Günümüzde uygarlık çok gelişmiştir. Tablet, televizyon, bilgisayar, internet, akıllı telefon gibi iletişim ve bilgilenme araçları çok gelişmiştir. Ne kadar gelişse, yaygınlaşsa da bunların hiçbiri kitabın yerini tutamaz. Zaten dünyanın en gelişmiş ülkelerinde kitaba, kütüphaneye olan ilginin azalmaması, hatta artması bunun kanıtıdır.

Kütüphanelerin açılmasının amacı öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak, öğrencilerin kitaplardan daha çok yararlanmalarını sağlamaktır. Ayrıca son derece kullanışlı ve modern bir kütüphanenin okulumuza kazandırılmasında ve içindeki güncel ve çok değerli kitapların bir araya getirilmesinde emeği olan okul idaresi ve öğretmenlerine, değerli katkılarından dolayı 44. Bölge Batman Eczacı Odası Başkanı M. Emin Beyaz’ a teşekkür etti.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.