BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü KURTARAN’dan ‘Destekleme ve Yetiştirme Kursları’na Ziyaret

Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN Fatih Ortaokulu bünyesinde açılan ‘Destekleme ve Yetiştirme Kursunu’ ziyaret etti.
Milli Eğitim Müdürü KURTARAN’dan ‘Destekleme ve Yetiştirme Kursları’na Ziyaret

Okula gelişinde Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN’ı Okul Müdürü Sabahattin SİNCAR karşıladı. Okul müdüründen okul ve kurslar hakkında bilgi alan KURTARAN daha sonra destekleme ve yetiştirme kurslarının verildiği sınıfları gezdi, öğrencilerle bir süre sohbet edip, onlara kitap hediye etti. Öğrencilerden yaz tatilinde katıldıkları kursları çok iyi değerlendirmelerini isteyen KURTARAN ayrıca bol bol kitap okumalarını tavsiye etti. KURTARAN son olarak öğretmenler odasına geçerek öğretmenlerle bir araya geldi ve öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

Öğrencilerle konuşan KURTARAN; “Sevgili gençler bu sıcak yaz günlerinde daha iyi bir eğitim için okulunuzda açılan destekleme ve yetiştirme kurslarına katılıyorsunuz, bunun için sizi kutluyorum. Tabi eğitiminizin bundan sonraki dönemi sizin geleceğinize yön verecek. Bunun için bu süreci çok iyi değerlendirirseniz bu yıl gireceğiniz TEOG sınavında yüksek puan alarak iyi bir liseyi, lisenin ardından iyi bir üniversiteyi kazanabilirsiniz. Kurslarla beraber Bakanlığımızın sizler için hazırladığı bilgi ağı EBA’dan da faydalanın, çok çalışmanın yanında aynı zamanda bol bol kitap okuyun” diyen KURTARAN daha sonra öğretmenler odasına geçerek burada öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

KURTARAN; “Değerli meslektaşlarım eğitim öğretimin tatil olduğu bu sıcak yaz döneminde geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almaları için açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında görev aldığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Batman TEOG, YGS ve LYS de şu an hak etmediği bir yerde, Batman’ı hak ettiği yere taşımak için daha çok gayret göstermeliyiz. Akademik eğitimin yanında öğrencilerimize insani ve milli değerlerimizi de en iyi şekilde öğretmeliyiz. Sadece akademik eğitimin yetmediğini maalesef 15 Temmuz’da ülkemizi hedef alan ihanet kalkışmasında gördük. Bunun için akademik eğitimin yanında öğrencilere vatan, millet, insanlık sevgisini ve değerler eğitimini mutlaka öğretin” diye konuştu.

15-08-201615-08-201615-08-201615-08-201615-08-2016

15-08-201615-08-2016

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.