BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü KURTARAN LYS İl Birincisini Konuk Etti

2016 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre Batman birincisi olan Ramazan UĞUR Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN’ı ziyaret etti.
Milli Eğitim Müdürü KURTARAN  LYS İl Birincisini Konuk Etti

Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, 2016 LYS Batman birincisi ve Türkiye 377.si olarak Ankara Hacettepe Tıp Fakültesi (İngilizce) yükseköğretim programına yerleşen Ramazan UĞUR adlı öğrenciyi ve velisini makamında konuk etti. KURTARAN, tıp fakültesini kazanan öğrenciyi kutladı. Batman birincisiyle makamında bir süre sohbet etti.

“Seni göstermiş olduğun başarıdan dolayı kutluyorum” diyen, Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN; “Elde etmiş olduğun başarı kardeşlerine ve arkadaşlarına güzel bir örnek olacak. Tıp ilmi dünya tarihindeki en köklü ilimdir. İlk günden bugüne hiçbir değer kaybetmeyen bir ilimdir. Hz. Lokman peygamberin bir sıfatı da ‘’Hekim’’ sıfatıdır. Peygamber Efendimiz de (sav) bu ilme büyük önem vermiştir. Sen de bu ilmi öğrenip inşallah bu vazifeyi hayırla yaparsın ve bu ilmi İbn-i Sina gibi ileri taşıyan âlimlerden biri olursun. Kazanmış olduğun İngilizce Tıp Fakültesi Türkiye’de en çok rağbet gören yükseköğretim programıdır. İnşallah orada da derece yaparak başarılı bir şekilde mezun olursun, Batman’a, ülkemize ve insanlığa hayırlı bir şekilde hizmet edersin. Seni yürekten kutlarken, bu başarıda emeği geçen ailene ve öğretmenlerine teşekkür ederim, sana da hem eğitim hayatında, hem de eğitim sonrası meslek hayatında başarılar dilerim” dedi.

KURTARAN, Ziyaretin sonunda başarılı öğrenciyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Gerçekleşen ziyarette Şube Müdürü Abdurrahman KARDAŞ da hazır bulundu.

22-08-2016

22-08-2016
22-08-2016

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.